Державний Департамент США офіційно повідомив Організацію Об'єднаних Націй про вихід з Паризької кліматичної угоди, повідомляє Reuters
Тим не менш, в документі, опублікованому в п'ятницю, 4 серпня, йдеться про те, що США залишають "двері відчиненими", аби повернутись у тому випадку, якщо умови для країни будуть покращені.
При цьому США продовжать брати участь в засіданнях Організації Об'єднаних Націй з питань зміни клімату, оскільки вихід країни з Паризькї кліматичної угоди ймовірно займе мінімум три роки.
"Сполучені Штати підтримують збалансований підхід до кліматичної політики, яка знижує викиди, сприяє економічному зростанню і гарантує енергетичну безпеку", - підкреслюється у повідомленні.
Нагадаємо, після оголошення рішення про вихід США з Паризької кліматичної угоди Трампу зателефонувала канцлер Німеччини Ангела Меркель, щоб з'ясувати його позицію. Пізніше відбулися його телефонні розмови з прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей, президентом Франції Емануелем Макроном і прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Прем'єр Канади, після своєї розмови з Трампом, висловив своє розчарування рішенням американського президента і нагадав про прихильність Канади угоді про зміну клімату.
Засновник SpaceX і Tesla Ілон Маск пішов з посади радника президента США Дональда Трампа на знак протесту проти виходу з Паризької угоди.
Детальніше про перспективи Паризької кліматичної угоди після виходу з неї США читайте в матеріалі Івана Гайдуцького "Паризька кліматична угода: стратегія і кон'юнктура" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".