UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держдепартамент озвучив теми бесіди Трампа та Кім Чен Ина на саміті у Ханої

Трамп та Кім Чен Ин хочуть обговорити три напрямки, які є життєво важливими у відносинах двох держав.

Під час другого саміту президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, який розпочнеться 27 лютого у столиці В'єтнаму, Ханої, мова піде головним чином про трьох основних пунктах, заявили у вівторок в Державному департаменті США, передає "Укрінформ".

Трамп та Кім Чен Ин хочуть обговорити три напрямки - поліпшення двосторонніх відносин, забезпечення миру у регіоні та ядерне роззброєння КНДР.

"Саміт має на меті подальший прогрес у виконанні домовленостей, яких обидва лідери досягли в Сінгапурі - щодо трансформації відносин, міцного й стабільного миру, а також повної денуклеаризації Корейського півострова", - зазначили у зовнішньополітичному відомстві США.

З боку Держдепартаменту у Ханой ще 24 лютого прибув державний секретар США Майкл Помпео, який встиг провести низку зустрічей зі своїми іноземними колегами. Також держсекретар візьме участь у саміті США-КНДР, що повинно сприяти досягненню поставлених цілей, вважають у Держдепартаменті.

Нагадаємо, 18 січня після зустрічі Трампа і держсекретаря США Майка Помпео із заступником голови ЦК Трудової партії Північної Кореї Кім Йон Чхолем у Вашингтоні, Білий дім повідомив, що друга зустріч президента США з очільником КНДР має відбутися наприкінці лютого. Згодом стало відомо, що саміт відбудеться у В'єтнамі 27-28 лютого.

12 червня минулого року в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Однак, санкції проти КНДР залишаються в силі.

Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт у Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".