Державний секретар США Майк Помпео висловив надію на те, що другий саміт лідерів Сполучених Штатів і Північної Кореї досягне прогресу в питанні денуклеаризації, що, в свою чергу, знизить напруженість на кордоні між Південною Кореєю і КНДР - демілітаризованій лінії довжиною майже 250 кілометрів. Після падіння Берлінської стіни ДМЗ вважається останнім реліктом епохи Холодної війни.
"Президент Трамп направляється туди 27 і 28-го в Ханой, щоб провести другу зустріч з головою Кім Чен Ином, і ми дійсно сподіваємося, що зможемо домогтися прогресу, значного кроку на шляху до денуклеаризації Корейського півострова. Це знизить ризик. Це зменшить всю напруженість, яка була уздовж цієї межі дуже довго. І потім ми сподіваємося, що зможемо створити більш світле майбутнє, набагато більш світле майбутнє і для північнокорейського народу. Це та місія, яку дав мені президент, і ми сподіваємося, що наприкінці цього місяця ми доб'ємося значного прогресу", - сказав Помпео в інтерв'ю телеканалу PBS NewsHour.
Нещодавно президент США Дональд Трамп офіційно оголосив перед Конгресом дату і місце зустрічі з лідером КНДР Кім Чен Ином - другий саміт пройде у В'єтнамі 27-28 лютого.
Нагадаємо, 12 червня минулого року в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Однак, санкції проти КНДР залишаються в силі.
Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт у Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".