UA / RU
Підтримати ZN.ua

Державні ЗМІ КНР назвали демонстрантів в Гонконгу "приреченими радикалами" – Time

Демонстранти ж амбіційно порівнюють свій протест з подіями на площі Тяньаньмень 25 років тому.

Китайські державні ЗМІ називають учасників продемократичного протесту в Гонконгу "радикалами" і "приреченими".

Про це сьогодні пише Time, зауважуючи, що соціальні мережі в Китаї сьогодні заблоковані, щоб демонстранти не могли поширювати фото, як їх розганяє поліція.

Америнкаське видання пише, що більша частина преси КНР взагалі ігнорує масову акцію в Гонконгу. Зокрема державна інформагенція "Сіньхуа" повідомляє про підготовку святкування заснування Китайської Народної Республіки 1 жовтня і про "23-хвилинний феєрверк", який відбудеться в Гонконгу.

Англомовне державне видання КНР The Global Times в цей час повідомляє, що демонстранти на вулицях "руйнують імідж Гонконгу". Також видання в редакційному матеріалі називає продемократичних демонстрантів "радикалами", а їхній протест "незаконним".

"Як і більшість китайських громадян, ми відчуваємо смуток через той хаос, який охопив Гонконг", - йдеться в редакційній статті The Global Times. – "Радикали приречені", - додає видання.

В цей же час, спецзагони поліції відступили і припинили вступати в сутички з учасниками протестів, які вимагають незалежних від Пекіна демократичних виборів у Гонконгу в 2017 році.

Cамі демонстранти порівнюють свою акцію з подіями на площі Тяньаньмень 25 років тому, коли учасників продемократичного протесту розігнала армія. Нині в місті поширюються чутки про те, що нібито китайські збройні сили займуться зачисткою вулиць, на яких зібралися тисячі людей. Але влада Гонконгу закликає не вірити таким чуткам.

За час протестів було заарештовано понад 70 осіб віком від 16 до 58 років. Загальна кількість потерпілих не уточнюється.

26 вересня на вулиці Гонконгу вийшли близько 80 тисяч людей. Вони відстоюють право самостійно обирати місцеву владу. Пекін погодився піти на поступки і пообіцяв Гонконгу надати таку можливість у 2017 році. Однак висунув умову, що всі кандидати, за яких жителі Гонконгу зможуть віддати свої голоси, будуть попередньо схвалені Китаєм. У Гонконзі з такими умовами не згодні, вимагаючи повної демократизації голосування. !zn