UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держави ЄС у РБ ООН розкритикували США за визнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами

Ізраїль взяв Голанські висоти під контроль в ході Шестиденної війни 1967 року.

Представники Британії, Франції, Бельгії, Німеччини та Польщі в ході засідання Ради Безпеки ООН у вівторок, 26 березня, засудили рішення президента США Дональда Трампа про визнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами. Позицію п'яти європейських держав озвучив постійний представник Бельгії в ООН Марк Пестеєн де Бейтсверве.

"Ми не визнаємо суверенітет Ізраїлю над територіями, окупованими Ізраїлем з червня 1967 року, включаючи Голанські висоти. І не вважаємо ці території частиною держави Ізраїль", - заявив бельгійський дипломат.

Нагадаємо, 21 березня президент США Дональд Трамп закликав світ визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами і заявив про намір США першими зробити таке визнання. Вже 25 березня Трамп підписав документ про визнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами.

Ініціатива Трампа знайшла відгук та розуміння у прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, однак, Канада, Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Бахрейн, Катар, Кувейт, Сирія, Туреччина, Іран, Росія, Ліга арабських держав і Євросоюз засудили наміри США, заявивши про невизнання прав Ізраїлю на Голанські висоти.

З 1944 до 1967 року Голанські висоти входили до складу Сирії, Ізраїль взяв під контроль дві третини цих територій під час Шестиденної війни 1967 року, відображаючи агресію Сирії. Ізраїльський парламент в 1981 році прийняв закон "Про Голанські висотах", який в односторонньому порядку проголосив суверенітет країни над цією територією. Однак Дамаск продовжує вважати ці території своїми. Окупацію Голанських висот не визнає ООН, яка щорічно виносить резолюції із засудженням дій Ізраїлю. Україна підтримує резолюції ООН.