UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати семи країн внесли до Ради Європи питання про репарації за Другу світову війну

Заяви підписали депутати з Польщі, України, Литви, Словаччини, Чехії, Вірменії та Великої Британії.

Депутати з семи країн, в основному з Центрально-Східної Європи, вимагають від комісара з прав людини Ради Європи дослідити нерівне ставлення до жертв нацистської Німеччини в питанні компенсації за втрати, що виникли внаслідок Другої світової війни.

Ініціатором звернення є депутат польської партії "Право і справедливість" Аркадіуш Мулярчик. Документ стосується відсутності правового шляху вимагати компенсацію за збитки, понесені внаслідок Другої світової війни. Заяву, крім Польщі, підписали депутати з України, Литви, Словаччини, Чехії, Вірменії та Великої Британії.

Йдеться про жертви військових операцій, а також примусових працівників, депортованих або ув'язнених у таборах.

Заявники стверджують, що після Другої світової війни німці уклали багато двосторонніх угод із країнами Західної Європи щодо військових репарацій, і повністю проігнорували жертви з Центральної та Східної Європи.

У вересні 2017 року в уряді Німеччини називають безпідставними вимоги з боку Польщі про відновлення виплат за заподіяну під час Другої світової війни шкоди.

Раніше міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Блащак оцінив матеріальний збиток, нанесений країні під час Другої світової війни, в трильйон доларів. У той же час міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що сума заподіяної шкоди "може бути і ще більше".