Депутати національних зборів Франції підтримали законопроекти, запропоновані президентом країни Емманюелем Макроном, які спрямовані на зниження конфлікту з протестувальниками.
Повідомляється, що ініціативу президента підтримали 153 депутати, 9 проголосували проти, ще 58 утрималися. Наступним етапом антикризові законопроекти проголосують в Сенаті.
Виступаючи 10 грудня із зверненням до нації, Макрон заявив, що бере на себе частину відповідальності за нинішню кризу. Він пообіцяв підвищити мінімальну заробітну плату на 100 євро в місяць. Крім того, Макрон заявив, що в 2019 році не підвищиться рівень соціальних зборів з пенсіонерів, доходи яких становлять менше 2000 євро в місяць. Оплата праці в понаднормові годинни також не буде обкладатися податками, додав він.
Раніше повідомлялося, що рейтинг Макрона продовжує падати, незважаючи на поступки "жовтим жилетам". Рівень незадоволених роботою президента зріс до 76% опитаних.
17 листопада у Франції спалахнули протести проти подорожчання палива. У Парижі мітингувальники зводили барикади, палили автомобілі, били вітрини і вдавалися до сутичок з правоохоронцями та групами інших протестувальників. Кількість поранених сягає десятків осіб, затриманих – перевищила 1,7 тисяч чоловік.
4 грудня Єлисейський палац прийняв рішення найближчим часом ввести мораторій на підвищення податків на паливо. Але протестувальники залишилися незадоволені цим рішенням, розширили список вимог і відмовилися припиняти акцію. А також виступили проти політики президента Еммануеля Макрона і його реформ.
11 грудня Макрон оголосив про підвищення заробітної плати для найбідніших робітників і скорочення податків для пенсіонерів на тлі протестів. Докладніше про наслідки кризи для нинішньої французької влади читайте в статті Андрія Каракуца "Жовте світло для Макрона" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".