Санкції Європейського Союзу проти Росії повинні залишатися чинними, вважає депутат Європейського парламенту, член парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС Ребекка Гармс.
З відповідною заявою вона виступила під час брифінгу в Києві у середу, 1 листопада.
"Одна річ, яка стала зрозуміла депутатам Європарламенту - в жодному разі не можна послаблювати санкції, які були введені європейськими інституціями та Європейським Союзом через анексію Криму і не можна послаблювати наш тиск або переосмислювати стратегію щодо Криму", - наголосила Гармс.
За її словами, делегати Європарламенту "Євронест" зустрічалися з нещодавно звільненими заступниками голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом й Ільмі Умеровим. Умеров і Чийгоз, що піддавалися переслідуванням з боку окупаційної "влади" анексованого Росією Криму, нагадали европарламентарям про тих політв'язнів та ті порушення прав людини, які мають місце на півострові.
Нагадаємо, раніше Міністерство фінансів США заборонило своїм громадянам і компаніям сприяти Росії у нафтових проектах, пов'язаних із глибоководним видобуванням, видобутком на шельфі, а також в Арктиці.
Раніше держсекретар США Рекс Тіллерсон затвердив перелік російських компаній, пов'язаних із розвідкою і оборонним сектором, які потраплять під американські санкції.
У перелік входять понад 30 компаній і відомств з Росії, у тому числі й такі як Федеральна служба безпеки і Служба зовнішньої розвідки. Також там є концерни "Калашников", "Іжмаш", "Туполєв", "Алмаз-Антей", "Рособоронекспорт", "Ростех", "МіГ", "Сухий", "Адміралтейські верфі", "Іжевський механічний завод", "Оборонпром", "Уралвагонзвавод", "Вертольоти Росії", Головне управління Генштабу ЗС РФ.