UA / RU
Підтримати ZN.ua

День весняного рівнодення: традиції святкування

З нього починається астрономічна весна.

День весняного рівнодення є початком астрономічної весни у Північній півкулі. У цей час тривалість світлового дня дорівнює тривалості ночі. Далі дні стають довшими, а ночі – коротшими.

Читайте також: В Київ прийшла метеорологічна весна

2023 року День весняного рівнодення настане сьогодні, 20 березня, о 23:25. Наші пращури вважали, що з дня весняного рівнодення світло починає переважати над темрявою. Вони вірили, що тепер не тільки день стає довшим за ніч, а й світло починає переважати над імлою.

У багатьох народів цей день вважався початком нового року. Його використовують для розрахунку дати найважливіших релігійних свят: в юдаїзмі (Песах), християнстві (Великодня), ісламі (Навруз).

Традиції Дня весняного рівнодення

День весняного рівнодення мав для наших предків особливе значення - люди зустрічали прихід тепла та весни, пише Vgorode. Цього дня було прийнято влаштовувати масові гуляння з піснями та танцями.

Господині обов'язково пекли солодке печиво або булочки у формі птахів. Солодощі роздавали дітям та сусідам, а також розвішували на парканах та гілках дерев.

Була також традиція підкидання здобного "жайворонка": солодку фігурку підкидали вгору якомога вище і якщо вдавалося потім її зловити, то це обіцяло людині удачу протягом усього року.

Також у цей день було прийнято співати пісні - веснянки. Люди водили хороводи, веселилися та славили Сонце.

Цього дня проводили ярмарки, а ввечері палили багаття, яке намагалися зробити якнайбільше та яскравіше. Саме так люди кликали Сонце та "прискорювали" прихід тепла.

Що потрібно робити у День весняного рівнодення

За народними повір'ями, цього дня потрібно очистити житло від непотрібної енергетики та звільнити місце для всього нового. Тому до цього дня необхідно прибрати в будинку і позбутися всього зайвого.

З давніх-давен люди вірили, що цього дня треба будувати плани на майбутнє і загадувати бажання. Наприклад, їх можна записати на папері, чітко сформулювавши, що хочеться.

Також у цей день слід попрощатися із негативними думками. Можна написати на аркуші паперу все, що викликало переживання минулого року, та спалити його.