UA / RU
Підтримати ZN.ua

Демократи вимагають від міністра енергетики США документів по справі імпічменту Трампа

Глави трьох комітетів Конгресу просять міністра не тільки дати свідчення, але також надати всі офіційні документи, в яких президент Трамп порушував свої повноваження, просив про втручання, здійснював тиск і так далі.

Представники трьох комітетів Палати представників Конгресу США направили офіційний лист з вимогою від міністра енергетики США Ріка Перрі надати документи, що стосуються розслідування справи імпічменту Дональда Трампа. Всі папери потрібно надати до 18 жовтня, повідомляє CNN.

Ініціаторами звернення до міністра стали Голова комітету з розвідки Адам Шифф, голова комітету міжнародних відносин Еліот Енгель та голова комітету по нагляду і реформ Елайджа Каммінгс.

"Останнім часом з'явилися повідомлення про ролі, яку ви могли зіграти у передачі або акцентуванні на посланні Президента США до Президента України. Ці повідомлення викликали серйозні питання щодо ваших зусиль натиснути на українських чиновників змінити структуру управління в українській державній енергетичній компанії на користь осіб, пов'язаних із спробами Руді Джуліані втягнути українських чиновників у наші вибори в 2020 році", – зазначили в листі.

Глави трьох комітетів просять міністра не тільки дати свідчення, але також надати всі офіційні документи, в яких президент Трамп порушував свої повноваження, просив про втручання, здійснював тиск і так далі.

В першу чергу, їх цікавить, чи є документальне підтвердження того факту, що президент Трамп нібито просив Перрі про зміну керівництва в української компанії НАК "Нафтогаз".

Також у нього запитують, яку роль Перрі зіграв у процесі організації липневого телефонної розмови Дональда Трампа з українським президентом Володимиром Зеленським.

минулого тижня Перрі пообіцяв працювати з урядом.

Як стало відомо, ще у травні, на закритій зустрічі з Зеленським Перрі переконав президента України звільнити членів консультативної ради "Нафтогазу". Присутні на цьому зібранні покинули його з враженням, що міністр енергетики США хотів замінити американського представника Амоса Хохштейна, колишнього дипломата і енергетичного представника, який працював в адміністрації Обами, на кого-то "авторитетного в республіканських колах". Пізніше, під час другої зустрічі з новообраним президентом, Перрі дав зрозуміти, що Трамп зацікавлений у зміні керівництва "Нафтогазу".

Прес-секретар Міністерства енергетики США Шейлін Хайнс заявила, що Перрі постійно закликав до модернізації українського бізнесу та енергетичного сектора, прагнучи створити умови, які будуть стимулювати західні компанії вести там бізнес. Хайнс також сказала, що український уряд запросило рекомендації США для консультування країни з питань енергетики, і американський міністр надав ці рекомендації. Вона підтвердила, що Майкл Блейзер був у цьому списку.

Варто відзначити, що як колишній губернатор Техасу, Перрі завжди мав тісні зв'язки з нафтогазовою галуззю. У 2009 році він призначив Блейзера на дворічний термін у раді державного фонду технологій. Відповідно до звітів, у наступному році Блейзер пожертвував 20 тисяч доларів на переобрання Перрі.

У той же час Перрі сказав, що "Бог свідок" того, що він ніколи не обговорював Байдена або його сина на зустрічах з офіційними особами України або США, включаючи Трампа або Джуліані.

Він підтвердив, що дійсно розмовляв з Джуліані по телефону, але прес-секретар міністра енергетики відмовилася повідомити, коли був цей дзвінок і обговорювали питання "Нафтогазу".

26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президент США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадрида для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

3 жовтня конгресмени протягом 10 годин в закритому режимі допитували Курта Волкера – колишнього спецпредставника Держдепартаменту США по Україні.

Докладніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом і їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між стільцями" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".