UA / RU
Підтримати ZN.ua

Демократи ще не порахували результати кокусів в Айові, поки Трамп набрав рекордну кількість голосів

Затримка підрахунку результатів кокусів в штаті сталася в основному через "контроль якості" результатів до їх оприлюднення.

Напередодні в США стартували перші кокуси. У штаті Айова серед республіканців впевнено переміг чинний президент Дональд Трамп, набравши рекордні 97%. Демократична партія ще не порахувала результати голосування.

Трамп обігнав Білла Велда і Джо Волша. Серед демократів найбільші шанси на перемогу в штаті мають Берні Сандерс і Джо Байден. Це показували опитування останніх двох тижнів перед кокусами в Айові.

Відсутність результатів кокусів Демократичної партії в Айові призвело до плутанини в Інтернеті та в телевізійних мережах, які звикли отримувати певні результати вже до ночі, повідомляє New York Times.

Чиновники від Демократичної партії заявили, що затримка підрахунку результатів кокусів в штаті сталася в основному через "контроль якості" результатів до їх оприлюднення.

"Вся система значною мірою зламана", - сказав Politico один з чиновників з Айови.

Айова і Нью-Гемпшир першими проводять кокуси і праймеріз. Айова організовує кокус 3 лютого. Другим на праймеріз 11 лютого повинен визначитися Нью-Гемпшир. Переможці отримують увагу американських медіа, підтримку спонсорів та статус лідера гонки, який може вплинути на виборців в інших штатах.

Айова і Нью-Гемпшир першими обирають по одному кандидату з претендентів від демократів і республіканців. Їх імена з'являться в бюлетені для загальних виборів 3 листопада. Незалежні кандидати та кандидати від інших політичних партій потрапляють у виборчий бюлетень за іншою схемою.

Деякі штати (наприклад, Айова) вибирають цих делегатів – або виборців на з'їздах – через систему кокусів. Інші (наприклад, Нью-Гемпшир) використовують праймеріз.

Читайте також: Експлейнер: Чим важливі кокуси в Айові і праймеріз в Нью-Гемпширі

Президентські вибори в США 2020 року заплановано на 3 листопада. У них може бути обраний 46-й президент США (у випадку, якщо Дональд Трамп не буде обраний на другий термін). Згідно з Другою статтей Конституції США, для обрання президентом Сполучених Штатів Америки особа повинна бути громадянином США за народженням, не молодше 35 років, які прожили на території країни не менше 14 років.

Найчастіше кандидати висуваються від однієї з політичних партій США в ході праймеріз - інститут первинних президентських виборів, за результатами яких спрямовуються делегати на загальнонаціональну партійну конвенцію, де має бути визначений єдиний партійний кандидат у президенти.