UA / RU
Підтримати ZN.ua

Демократи повинні кричати про торгові невдачі Трампа – WashPost

А республіканці взагалі надто боязкі, щоб протистояти Трампу, вважає колумніст.

Ринки рушаться, фермери страждають, киплять союзники, робітники турбуються про безпеку своєї роботи. Все це було передбачуваними наслідками торгових воєн президента Трампа, які загострилися минулого тижня після того, як він підвищив мита на китайські товари, і Пекін оголосив відповідні заходи. Такі події показують ризики протекціоністських інстинктів Трампа, його фундаментальне нерозуміння двох речей: як працюють торгові переговори, і його нездатність зробити уроки з торговельної війни, яка поглибила Велику депресію, пише колумніст Катрін Рампел для газети The Washington Post.

Вона підкреслює, що все це повинно бути відмінним боєприпасом для суперників Трампа.

Чому демократи не використовують це?

Республіканці занадто боязливі, продовжує Рампел, щоб кинути виклик Трампу у всьому.

"Але демократи, особливо ті, хто прагне до президентства, повинні кричати з дахів будинків. Вони повинні ділитися історіями щодо соєвих бобів і чортовою статистикою з кожним виборцем, який все ще розглядає можливість подальшого кримінального переслідування Трампа з протекціоністського обриву. Особливо якщо врахувати, що "країна Трампа" найбільше постраждала від його торгових конфліктів", - зазначає автор.

Замість цього - за рідкісними винятками - демократи принишкли або слабо критикували Трампа.

"Можливо, це пов'язано з тим, що коли мова йде про торгову політику, у більшості з них немає опори, на якій можна стояти", - резюмує Рампел.

Як повідомлялося, переговори США з Китаєм минулого тижня завершилися без підписання торгової угоди. Підвищення мита на імпорт в США китайських товарів на суму $ 200 млрд у рік набуло чинності 10 травня. Тепер китайські товари обкладатимуться митом за ставкою 25%, а не 10%. Зі свого боку, Мінфін Китаю в понеділок оголосив про намір підвищити імпортні мита на низку американських товарів загальною вартістю $ 60 млрд. Зміни наберуть чинності з 1 червня.

Експерти попереджають, що торгове протистояння Китаю і США може бути тривалим і призвести до глобальних наслідків. У той же час, позитивний сценарій передбачає, що лідери США та Китаю Дональд Трамп і Сі Цзіньпін зможуть зупинити ескалацію торгової війни, якщо проведуть особисту зустріч, під час саміту "Великої двадцятки" в Японії в червні і знімуть суперечності щодо угоди, які залишилися.

Детальніше про торгову війну між двома наддержавами читайте в матеріалі Олексія Їжака "Холодна" війна з "гарячими" сутичками" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".