UA / RU
Підтримати ZN.ua

Демократи можуть отримати контроль над нижньою палатою Конгресу - The Economist

За прогнозами демократи отримають контроль над Палатою представників з імовірністю 92%.

Беручи до уваги непередбачуваність американської політики під час президентства Дональда Трампа, боротьба за контроль над Палатою представників проходить напрочуд стабільно. Демократи лідирували приблизно на сім пунктів в опитуванні, проведеному влітку 2017, в якому у респондентів запитували про те, яку партію вони планують підтримати під час проміжних виборів у Конгрес. На даний момент опозиція обійшла правлячу Республіканську партію трохи більше ніж на вісім пунктів, пише The Economist у свіжому випуску.

Показники опитувань на користь демократів, рейтинг схвалення президента Трампа в трохи більше 40%, схожі з "хвильовими виборами" 2006 року, коли партія в останнє повторно отримала контроль над нижньою палатою Конгресу в результаті проміжних виборів. Цей прецедент не є таким сприятливим для демократів, як може здатися. Завдяки перевазі республіканців у можливості отримати політичну перевагу, маніпулюючи межами районів, а також зростаючій тенденції виборців, що підтримують демократів, групуватися в электрорально неефективних містах, навіть 53,5% голосів на виборах не дадуть легко обігнати республіканців у боротьбі за контроль над Палатою. У демократів є два способи знайти велику впевненість у перемозі: або вони повинні повірити, що в листопаді пройдуть "хвильові вибори", подібні до голосування 2008 року, коли вони отримали понад 55% голосів виборців, або вони повинні отримати докази того, що раніше республіканські райони дозріли голосувати за них.

Два відносно нових джерела даних підтверджують обидві ці гіпотези. В першу чергу, це показники збору коштів на кампанію. У районах, де заявки подали кандидати від обох партій, демократи зібрали майже вдвічі більше грошей від індивідуальних спонсорів, ніж республіканці. Найбільш очевидна перевага, що надається таким дисбалансом, полягає в тому, що демократи можуть перевитрачати своїх опонентів. Пожертвування з боку громадськості, на відміну від тих, які надходять від політичних комітетів або партій, що також є лакмусовим папірцем двох важко вимірюваних факторів: якості кандидата та ентузіазму виборців. Якщо демократи обженуть республіканців з таким відривом, це скаже як про більш сильних кандидатів, ніж у суперників, так і про більш розвинену, ніж зазвичай, базу.

Іншим сприятливим знаком для демократів є опитування по районах. В широкому діапазоні місць, де історично республіканці отримують більшість голосів, численні опитування показали, що демократи навпрочут близькі до опонентів. У третьому окрузі Західної Вірджинії, який проголосував за Трампа в 2016 році з результатом 76% проти 24% за Хілларі Клінтон, кандидат-республіканець, ветеран війни Річард Охеда лідирує з відривів всього в декілька відсотків. Ще більш вражаючими є показники в першому окрузі Айови і шостого в Колорадо. Опитування на рівні округів показало деякі відмітні перемоги республіканців, але в набагато меншому ступені. Індивідуальні районні опитування, звичайно, мають велику похибку. Вони можуть недооцінити кількість голосів як за демократів, так і республіканців. Незважаючи на те, що демократи не утримують очевидне лідерство в достатній для взяття контролю над Палатою кількості округів, вони перебувають на хороших позиціях. Республіканцям, ймовірно, буде потрібна системна помилка національного опитування на їх користь, щоб утримати контроль над нижньою палатою Конгресу.

Такі осічки відбуваються з певною частотою. Як у 2012 році, так і в 2016 році, районні опитування показали результат кандидата однієї з партій на виборах у Палату майже на пункти нижчим. Повторення промаху 2016 року може означати довгу ніч виборів, і, можливо, тижні невизначеності, оскільки Каліфорнія продовжить підраховувати голоси до грудня.

Збір коштів демократів перетворив вибори в скачки з гандикапом. Оскільки жодного разу в історії одна з сторін не домінувала в грошовій гонці до такої міри, немає відповідних історичних прикладів, на підставі яких можна було б скласти статистичну модель. Екстраполюючи вплив вкладів кампанії в минулому, The Economist прогнозує, що демократи з імовірністю 92% отримають контроль над Палатою Представників. Однак партія цілком могла перевершити до цього небачену верхню межу кількості збору коштів. Видалення цієї змінної з графіка знижує шанси демократів на 79%. У будь-якому разі, вони є явними фаворитами, але не можна сказати, що вони точно виграють. Всього два роки тому малоймовірний, але настільки ж правдоподібний результат виборів привів Дональда Трампа в Білий дім.

Нагадаємо, 6 листопада 2018 року відбудуться проміжні вибори в Конгрес США. Повністю переобирається нижня палата Конгресу США - Палата представників, а також 35 сенаторів із 100. Крім того, переобираються 39 губернаторів штатів і територій, а в ряді штатів проводяться інші місцеві вибори, в тому числі і вибори мерів окремих міст.