UA / RU
Підтримати ZN.ua

Давоський форум-2021: загроза зміни клімату стає все більш актуальною

Спікери обговорили шляхи виходу з кліматичної кризи.

Стартував Всесвітній економічний форум у Давосі, який цього року проходить в онлайн-форматі. Однією із найважливіших тем для обговорення стала проблема боротьби з пандемією, економічне відновлення після коронавірусної кризи та загроза кліматичних змін.

Період з 2016 по 2020 рік був найтеплішим за останні п'ять років, незважаючи на недавній вплив COVID 19 на викиди парникових газів. Проблема зміни клімату стає все більш актуальною зараз. Спікери обговорювали, як основні галузі економіки можуть активізувати свої зусилля для досягнення цілей Паризької кліматичної угоди та уникнення незворотної катастрофи.

«2021 рік може стати унікальною можливістю для країн відновити глобальну довіру, налагодити співпрацю та використати весь потенціал для досягнення критично важливих цілей, зокрема стосовно проблеми зміни клімату», - каже керуючий директор Всесвітнього економічного форуму Домінік Кайлаш. На його думку, важливу роль у боротьбі з проблемою кліматичних змін може зіграти саме Китай, який пообіцяв стати вуглецево нейтральним до 2060 року.

«Проблема зміни клімату стає одним із найбільш серйозних викликів, з якими зіштовхнулося людство. Перехід до вуглецево нейтральної економіки є дуже важким, але важливим завданням. Від цього залежить подальше життя людства», - каже Міністр екології та навколишнього середовища Китаю Хуанг Рунцю.

Міністр зазначив, що над проблемою потрібно працювати спільними глобальними зусиллями, адже майбутнє міжнародної спільноти єдине для всіх. Також Хуанг Рунцю згадав обіцянку китайського лідера сі Цзіньпіна, який у своєму виступі на форумі знову підтвердив те, що Китай планує досягнути вуглецевої нейтральності до 2060 року. Китайський міністр заявив, що його країна готова перейти до «зеленої економіки», додавши, що для досягнення цієї мети країна орієнтується на реформування основних галузей промисловості.

«Для досягнення успіхів у боротьбі зі зміною клімату ми повинні працювати як одне ціле, адже це спільна глобальна проблема», - каже міністр екологічного розвитку Іспанії Тереза Рібера. Вона також зазначила, що досягнення кліматичної нейтральності буде болісним процесом, але в результаті з’явиться новий процвітаючий світ, додавши, що Європа встановила чіткі кліматичні цілі та готова їх досягнути.

Читайте також: Давос-2021: Макрон спрогнозував, як буде виглядати «посткоронавірусний світ»

Нагадаємо, всесвітній економічний форум (ВЕФ), який щорічно відбувається у швейцарському Давосі, перенесли на літо 2021 року через пандемію коронавірусу. Організатор заходу Адріан Монк зазначив, що таке рішення не було легким, однак, на думку експертів, форум не може пройти безпечно в січні через пандемію коронавірусу в світі.

Що несе нове десятиліття світовій економіці і що робити, щоб воно не закінчилося великою депресією читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного божевілля".