Вчора стартував Всесвітній економічний форум у Давосі, який цього року проходить в онлайн-форматі. Однією із найважливіших тем для обговорення була проблема боротьби з пандемією та економічне відновлення після коронавірусної кризи.
Уряди активно реагували на наслідки COVID-19, надаючи фіскальну та грошову підтримку та послаблюючи регулятивні вимоги до фінансових установ. На думку спікерів, держава та приватні компанії можуть співпрацювати, щоб зробити фінансові установи більш стійкими.
Зокрема, керівник Народного банку Китаю Ї Ган зазначив, що китайська економіка вже трансформується, стає більш відкритою.
«Ми мали важкий початок пандемії, але через кілька місяців країна почала шукати шляхи виходу з катастрофи», - каже Ї Ган.
«Коронавірусна криза показала важливість переходу до «зеленої економіки», адже актуальною стала проблема зміни клімату. Важливим є те, що Китай обіцяє стати вуглецево нейтральним до 2060 року. Наша країна підтримує перехід до зеленої економіки», - додав керівник Народного банку, зазначивши, що важливо боротися з безробіттям аби підтримувати економічне відновлення.
Іспанська банкірка, голова ради директорів фінансово-кредитної групи Santander Ана Ботін зазначила, що важливо прискорити цифровізацію та енергетичний перехід.
«Необхідно використовувати механізми, які стимулюють та підтримують економіку а також підтримувати країни, що розвиваються», - зазначила Ботін.
На думку головного виконавчого директора AXA SA Томаса Буберла, необхідно, щоб фінансові ринки продовжували працювати незважаючи на кризу.
Міністр фінансів та економіки Саудівської Аравії Мохаммед Аль-Джадаан закликав швидко адаптуватися до нових економічних умов.
Нагадаємо, всесвітній економічний форум (ВЕФ), який щорічно відбувається у швейцарському Давосі, перенесли на літо 2021 року через пандемію коронавірусу. Організатор заходу Адріан Монк зазначив, що таке рішення не було легким, однак, на думку експертів, форум не може пройти безпечно в січні через пандемію коронавірусу в світі.
Що несе нове десятиліття світовій економіці і що робити, щоб воно не закінчилося великою депресією читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного божевілля".