UA / RU
Підтримати ZN.ua

Давос-2021: для досягнення кліматичної нейтральності знадобляться величезні інвестиції

На шляху переходу до кліматичної нейтральності буде багато перешкод, які необхідно подолати.

Стартував Всесвітній економічний форум у Давосі, який цього року проходить в онлайн-форматі. Однією із найважливіших тем для обговорення стала проблема боротьби з пандемією, економічне відновлення після коронавірусної кризи та загроза кліматичних змін.

Трансформація галузей виробництва та економік, перехід до вуглецевої нейтральності є складним та капіталомістким завданням. Для прискорення декарбонізації корпорації повинні співпрацювати з фінансовим та державним секторами. Спікери обговорили інноваційні рішення щодо фінансування, необхідні для прискорення прогресу у досягненні декарбонізації.

«На шляху переходу до кліматичної нейтральності буде багато перешкод, які необхідно подолати», - каже співзасновниця організації Quadrature Climate Foundation Брайоні Уортінгтон.

«Важливим моментом стала зміна влади в США, адже новий американський президент Джо Байден повернув Америку до Паризької кліматичної угоди, що стане серйозним кроком для досягнення кліматичних цілей», - вважає член виконавчої ради групи інвестиційно-банківської компанії UBS AG Суні Харфорд.

«Попри всі перешкоди, я впевнена, що у нас є гарні шанси реалізувати кліматичні цілі», - додає Суні Харфорд.

 «Проблемою є те, що деякі компанії не зовсім чітко розуміють поняття досягнення сталого розвитку. Необхідно забезпечити те, щоб компанії та підприємства, які готові до трансформації, отримали необхідне фінансування та підтримку», - зазначає представниця Європейської комісії Мерід Макгінес.

«Коронавірусна криза стала каталізатором та стимулом до реформування. Пандемія яскраво підкреслила вразливість людства та відкрила шляхи до боротьби з критичними викликами», - каже Мерід Макгінес. За її словами, лідери ЄС планують досягнути вуглецевої нейтральності та поставити ще більш масштабні цілі.

«Проблемою може стати недостатнє фінансування, адже без інвестицій ми не зможемо досягнути декарбонізації», - каже Макгінес.

«Важливо, щоб держави та приватний сектор працювали разом, адже лише державного фінансування буде недостатньо для того, щоб досягнути декарбонізації, знадобляться приватні інвестиції», - каже представник компанії BlackRock Inc. Філіпп М. Хільдебранд. За його словами, світу необхідна єдина глобальна модель досягнення кліматичної нейтральності.

Читайте також: Давоський форум-2021: загроза зміни клімату стає все більш актуальною

Нагадаємо, всесвітній економічний форум (ВЕФ), який щорічно відбувається у швейцарському Давосі, перенесли на літо 2021 року через пандемію коронавірусу. Організатор заходу Адріан Монк зазначив, що таке рішення не було легким, однак, на думку експертів, форум не може пройти безпечно в січні через пандемію коронавірусу в світі.

Що несе нове десятиліття світовій економіці і що робити, щоб воно не закінчилося великою депресією читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного божевілля".