На Всесвітньому економічному форумі в Давосі розповіли, що кожну хвилину у світі зникають тропічні ліси, площею еквівалентній понад 30 футбольних полів. Минулий 2019 рік став другим найбільш спекотним за всю історію спостережень з екстремальними погодними умовами та катастрофічними пожежами у всьому світі. Що рухає збезлісенням, і які можливі плани дій щодо розв'язання цієї проблеми, розбиралися експерти в Давосі.
Директор з досліджень в Бразильської академії наук Карлос Афонсо Нобре сказав, що тропічні ліси "необхідні для стійкості нашої планети", але вони зникають в результаті збезлісення, товарного виробництва і пожеж.
Амазонка є найбільшим з наявним тропічних лісів, де 50% знаходяться під контролем корінних народів. У Південно-Східній Азії тропічні ліси, особливо в Індонезії, скорочуються дуже швидко із-за виробництва пальмової олії.
"Ліс знаходиться в зоні великого ризику, в основному через пожежі та зміни клімату", - сказав він. "Ми повинні припинити використовувати підпали в сільському господарстві. Велику частину лісу Амазонки можна перетворити в савану - суху савану"
Кардинал Петер Турксон сказав, що зловживання навколишнім середовищем - це "крик, що виходить від землі". Це також крик бідних - корінних жителів, які живуть у тропічних лісах, сказав він.
Учасники дискусії зійшлися на думці, що потрібні колективні дії.
Енгель сказав, що компанії повинні зосередитися на стимулюванні системних змін, а "не розбиратися у власному домі". Загальна коаліція необхідна для зміни збезлісення.
Президент Асоціації корінних жінок і народів Чада Індо Умару Ібрагім сказав, що пожежі пов'язані не тільки з сировинними товарами та економікою, але і з життям людей, що живуть в лісах, які мають потребу в них для харчування, медицини й жител.
"Коли ми говоримо, що наш будинок палає, це не анекдот", - сказала вона. "Це справжнє життя".
За її словами, якщо ми втрачаємо ліс, ми не просто втрачаємо елемент економіки.