У перший день Всесвітнього економічного форуму у швейцарському Давосі океанографка докторка Сільвія Ерл розповіла про те, що світовий океан перебуває під загрозою, як ніколи раніше. Серед нових загроз для океану докторка Ерл виділила глибоководний видобуток копалин.
"Ми повинні знати, що найважливіше, що ми беремо від природи - це наше існування. У нас є один шанс, або ми з великою обережністю приймемо те, що маємо, або втратимо його", - сказала докторка Ерл під час панелі в Давосі у вівторок.
Вона додала, що вчені минулого, в тому числі Айнштайн, не знали, як Земля виглядає з космосу, але сьогодні людство знає набагато більше про світ, тому "ми не можемо бути невігласами".
"Ми як і раніше ставимося до дикої природи так, як ніби у неї нескінченна здатність до відновлення - це як у 1950-ті роки", - додала вчена. "Давайте не будемо думати про життя в океані як про їжу, про предмети споживання, думаймо про неї як про життя".
Як технологія може допомогти
Президент Технологічного університету Наньяну, вчений, інженер і підприємець Субра Суреш сказав, що конвергенція технологій дає людству можливість робити речі, які ми не могли б зробити багато років тому.
Коралові рифи мають вирішальне значення
Фотограф дикої природи Круз Ердманн, який виріс в Індонезії, з перших вуст знає, наскільки люди покладаються на коралові рифи в пошуках їжі, грошей і засобів до існування.
За його словами, здоров'я прибережних громад безпосередньо пов'язано зі здоров'ям коралових рифів.
"Деградація, спричинена надмірним виловом риби, забрудненням навколишнього середовища і руйнуванням довкілля, є ще однією сумною проблемою у стрічці Facebook, а не реальною проблемою", - додав він.
Це трейлер документального фільму докторки Ерл на Netflix.
Нагадаємо, що ювілейний ВЕФ у Давосі розпочався у вівторок, 21 січня. Захід триватиме до 24 числа.