UA / RU
Підтримати ZN.ua

Давос-2020: Міграція вигідна для економіки, але її сприйняття поляризоване

Велика частина міфу проти міграції зосереджена на статистиці і фактах.

Попри статистичні дані, що показують чисту вигоду від міграції, суспільне сприйняття часто поляризоване та мігрантів, як правило, звинувачують у багатьох проблемах суспільства. У другий день Всесвітнього економічного форуму в Давосі учасники дискусії обговорили економічні переваги міграції й те, як її можна використовувати для зміни ставлення і заохочення інтеграції.

Член правління Gharash Мохамад аль-Джунде розповів про свій особистий досвід. Він втік з Сирії зі своєю матір'ю в Ліван у 2013 році. Тоді йому було 12 років. З того часу він працював з друзями над школою для біженців, допомагаючи понад семи тисячам учнів. Потім Аль-Джунде переїхав у Швецію, але продовжує допомагати школі, збираючи кошти. Він вважає, що важливо говорити про проблеми біженців з якомога більшою кількістю людей.

Виконавчий директор Інституту зарубіжного розвитку Сара Пантуліано розповіла про дослідження її організації, яке показало, що хоча й існують деякі поляризовані погляди на міграцію, близько 50% людей складають "зацікавлену середину", на яку можуть легко вплинути поточні події.

Вона додала, що велика частина міфу проти міграції зосереджена на статистиці та фактах, а популістські погляди засновані на емоціях.

Адміністратор Програми розвитку ООН Ахім Штайнер вважає, що "країни, які найбільше стурбовані біженцями, часто з найменшою ймовірністю будуть працювати з іншими для розв'язання проблем".

Можливостей він бачить в області цифрової економіки.

"Може міграція стати більш циркулярним явищем? Багато людей хочуть повернутися, якщо їх країна стане для них безпечною", - сказав він.

Учасники панелі також обговорили питання про те, хто повинен нести відповідальність за надання допомоги легальним мігрантам у робочій силі, щоб вони грали продуктивну роль у суспільстві.

Відповідь - це поєднання державного і приватного співробітництва. Твитнуть Поделиться

Пантуліано навела приклад Німеччини, де уряд підтримав більше біженців, і понад 300 компаній допомагали їм у навчанні та інтеграції для розв'язання проблем, які виникли в країні через брак робочої сили.

Посилаючись на зростаюче населення в Азії та Африці, Штайнер попередив: "Якщо ви думаєте, що ця проблема зникне, відкрийте очі".

Він закликав людей не плутати біженців, у яких є правовий захист, з нелегальними мігрантами, які прагнуть до кращого рівня життя.

Штайнер вважає, що частина відповіді стосується поліпшення стандартів у країнах, які хочуть покинути мігранти, а також розглядає способи, з допомогою яких мігранти можуть поліпшити свої навички та заповнити прогалини, яких потребують країни, в які вони направляються.