UA / RU
Підтримати ZN.ua

Цукерберг пообіцяв вдосконалити захист даних користувачів Facebook

Засновник Facebook анонсував збільшення фінансування забезпечення безпеки і перевірки вмісту.

Засновник Facebook Марк Цукерберг повідомив про плани компанії змінити політику безпеки, щоб попередити подальші витоки особистих даних користувачів.

"Ми зробили недостатньо, щоб інструменти Facebook не використовувалися на шкоду. Це стосується фейкових новин, іноземного втручання у вибори, розпалювання ворожнечі, а також захисту конфіденційних даних... Це була велика помилка. Моя помилка, і я дуже про це шкодую. Я запустив Facebook, керую ним і відповідаю за нього", - заявив Цукерберг у ході виступу в Сенаті у вівторок, 10 квітня. Стенограму засідання опубліковано на офіційному сайті нижньої палати Конгресу США.

У зв'язку з цим Цукерберг пообіцяв приділити особливу увагу захисту платформи Facebook, щоб витоку даних, подібні ситуації з Cambridge Analytica, більше не повторювалися.

Facebook проаналізує додатки, які отримували доступ до інформації до зміни платформи у 2014 році. У разі виявлення підозрілої активності буде проведено додаткову перевірку. Якщо з'ясується, що додаток використовувалося для несанкціонованого збору даних, його заблокують, а користувачів сповістять про це.

Цукерберг повідомив, що з цього тижня користувачі соцмережі зможуть ознайомитися зі списком додатків, які отримують доступ до даних, а також отримали можливість відключити їх. Ця опція вже з'явилася в налаштування конфіденційності, користувачів додатково сповістили про нововведення.

Крім того, кожен користувач Facebook може дізнатися, чи були його дані передані Cambridge Analytica.

Цукерберг також розповів про роботу над новими технологіями для попередження зловживань. За його словами, ряд нововведень були впроваджені в 2016 році, що допомогло виявити і видалити велику кількість фейкових акаунтів.

Очільник Facebook повідомив про плани збільшити фінансування сектору безпеки і збільшити штат фахівців, що працюють в ньому, з 15 до 20 тисяч осіб до кінця року.

Цукерберг нагадав, що його компанія змінює рекламну політику, а також висловив готовність співпрацювати з іншими високотехнологічними компаніями, урядом США та іншими державами для недопущення втручання у вибори.

Читайте також: Facebook перевірятиме особливо популярні сторінки соцмережі

Як повідомлялося, 10 квітня засновник Facebook Марк Цукерберг виступив перед судовим і комерційним комітетами Сенату. 11 квітня він відповість на запитання членів Комітету з енергетики та торгівлі Палати Представників.

Раніше засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytics, яка обслуговувала виборчий штаб Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі і могла некоректно скористатись особистими даними користувачів. У Британії та ЄС підозрюють, що дані могли бути використані для таргетованої агітації під час референдуму за Brexit.

У Cambridge Analytica ці звинувачення заперечують.