UA / RU
Підтримати ZN.ua

Covid-19: Як штрафують порушників карантину в Україні та світі

Редакція ZN.UA підготувала інфографіку, в якій порівняла розміри штрафів за порушення правил карантину у світі.

У вівторок, 17 березня, Верховна Рада України ухвалила закон щодо протидії коронавірусу, яким передбачається кримінальна й адміністративна відповідальність за порушення заходів запобігання розповсюдження інфекційних захворювань. ZN.UA підготувало інфографіку, в якій порівняло розміри штрафів за порушення правил карантину у світі.

Зазначимо, що в Україні передбачається адміністративна відповідальність для тих громадян, які самовільно покидають місце обсервації, знаючи, що можуть бути інфікованими.

За порушення правил карантину звичайних громадян будуть штрафувати на 17-34 тисячі гривень (за поточним курсом – 637-1,3 тисячі доларів), а посадових осіб – на 34-170 тисяч гривень (1,3-6,4 тисяч доларів).

Єлизавета Чижик, ZN.UA

Найсуворіші покарання діють у Китаї, Узбекистані та Ізраїлі. Громадянам цих країн за недотримання правил карантину "світить" позбавлення волі від 10 років. При цьому, в Китаї для порушників передбачається навіть смертна кара.

Найбільші штрафи запровадила Канада. Розмір стягнення у цій країні може становити навіть один млн доларів (26,6 млн гривень). Дещо менший розмір штрафів в Аргентині та Чехії: до 100-110 тисяч доларів відповідно (до 2,7 – 2,9 млн гривень).

В Італії, де коронавірус поширюється шаленими темпами, теж запровадили грошові стягнення. За недотримання карантину громадяни матимуть сплатити штраф у розмірі 227 доларів. Крім того, в Італії, порівняно з іншими країнами, діють найбільш лояльні штрафи.

Також адміністративну відповідальність за недотримання карантинних обмежень ввели Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Австралія, Південна Корея, Росія, Сінгапур, Тайвань, Словаччина, Німеччина.

Нагадаємо, до 3 квітня в Україні діє тритижневий карантин. Кабінет міністрів України на засіданні 16 березня затвердив розпорядження, яким забороняються перевезення більше 10 пасажирів одночасно в транспорті, що виконує регулярні пасажирські перевезення, перевезення пасажирів метрополітеном та залізничним транспортом. Також заборонено проведення всіх масових заходів, в яких бере участь більше 10 осіб, а заклади громадського харчування повинні тимчасово припинити свою роботу.

Введення глобального карантину стало великим ударом для економіки. Сфери послуг, розваг, транспорту і торгівлі, громадського харчування відчують масу проблем. Велика їх кількість накопичилася як у світовій економіці, так і в українській.

Про те, скільки доведеться заплатити за карантин, читайте у статті Юлії Самаєвої "День песця" на ZN.UA.