UA / RU
Підтримати ZN.ua

CNN: Зеленського у Вашингтоні чекає нездійсненне завдання

Видання радить пильно стежити за зустріччю українського президента зі спікером Палати представників Джонсоном.

Доля американської допомоги Україні на десятки мільярдів доларів залишається в підвішеному стані, навіть незважаючи на те, що у вівторок президент Володимир Зеленський, як очікується, виступить з важливим зверненням до сенаторів, а також проведе зустріч зі спікером Палати представників Майком Джонсоном.

Про це пише CNN, додаючи, що це вже третій візит Зеленського до Вашингтона з початку вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Видання сумнівається, що український президент зможе змінити вже усталену динаміку в американській столиці. І ця динаміка полягає в тому, що республіканці - навіть ті, хто підтримує додаткове фінансування для України - не готові робити більше, якщо демократи і Білий дім не підуть на поступки щодо суттєвих змін у політиці на південному кордоні США.

«Це складний момент для Білого дому, який знову і знову доводить, що Зеленський і його країна перебувають у критичній точці боротьби за демократію. І все ж адміністрація президента Джо Байдена може виявитися не в змозі надати обіцяні ресурси, якщо внутрішня битва з імміграцією, що триває десятиліттями, найближчим часом не принесе швидкого прориву», - пише CNN.

Читайте також: Америка не завжди прийде на допомогу – міністр оборони Великої Британії зробив попередження

Підсумок: найбільш ймовірно, що Конгрес піде на канікули наприкінці цього тижня без додаткової допомоги, без прориву в прикордонній політиці та без чіткої дорожньої карти, як забезпечити фінансування в наступні складні місяці, коли боротьба за державні видатки, розслідування щодо імпічменту і президентські вибори будуть у розпалі.

CNN зауважує, що сенатори дуже добре обізнані про ситуацію на полі бою в Україні, про гострі потреби української армії, а також про потенційні наслідки бездіяльності Конгресу, які можуть мати довгостроковий вплив на демократії в Європі і світі. Це було темою закритого брифінгу минулого тижня, і це питання не заперечують лідери обох партій.

Республіканці, такі як лідер меншості Мітч Макконнелл, лідер республіканців Джон Тьюн та інші, такі як сенатор Джон Корнін з Техасу, говорять про це постійно. Але це мало вплинуло на їхню думку про те, що безпека кордонів США має бути частиною будь-якого пакету додаткової допомоги. Чи може така позиція республіканців змінитись чи пом'якшитись? Малоймовірно. Чи зміняться погляди демократів на те, чим вони могли б поступитися на кордоні? Побачимо.

Можливо, найбільш важливою буде зустріч новоспеченого спікера Палати представників Джонсона і президента Зеленського. Останнього разу, коли український лідер приїжджав до Вашингтона, посаду спікера обіймав Кевін Маккарті. Тоді Маккарті постарався, щоб його не сфотографували з Зеленським, боячись реакції деяких консерваторів, яким могло б здатися, що він надто привітний до українського президента. Тому на зустріч замість спікера нижньої палати Конгресу президента України супроводжував лідер Демократичної партії Хакім Джеффріс. Лише через кілька тижнів після того Маккарті втратив свою роботу. CNN зауважує, що цього разу спікер в Палаті представників може й новий, але внутрішня динаміка у Республіканській партії залишилася незмінною.

«Америка надіслала достатньо грошей в Україну. Ми повинні сказати Зеленському, щоб він шукав миру», - написав у неділю в X республіканець Метт Гаєц з Флориди.

Читайте також: Заблокований у Конгресі пакет допомоги є «абсолютно життєво необхідним» для України – Блінкен

Джонсон дав зрозуміти, що він підтримує збільшення допомоги Україні, але також дав послав сигнал лідерам Сенату, що ціна за винесення цього питання на розгляд Палати представників буде високою.

«Чи змінить зустріч із Зеленським основну динаміку моменту? Навряд чи. Джонсон не може винести законопроект на голосування без посилення безпеки кордонів, і навіть тоді він все одно може втратити десятки голосів Республіканської партії. Але для Зеленського це все одно важлива можливість побудувати відносини зі спікером, який все ще має певний вплив на свою партію і який у найближчі місяці, як ніхто інший у Вашингтоні, буде визначати, чи отримає Україна допомогу США, яка має вирішальне значення для самого виживання країни», - пише CNN.