Вартість нафти елітної марки Brent досягла свого максимуму з листопада 2014 року, ще до того, як санкції США проти Ірану набули чинності. Барель нафти коштує 83,32 долара. Санкції проти енергетичного сектора Ірану набудуть сили 4 листопада, передає Reuters.
"Саудівська Аравія сигналізує про те, що у них не так багато вільних запасних можливостей", - сказав стратег Petromatrix Олів'є Якоб.
Інвестори прогнозують ціну на Brent на рівні 90 доларів за барель до кінця жовтня.
На думку аналітиків, високі ціни на нафту і курс долара, який вплинув на національні валюти декількох великих імпортерів сирої нафти, можуть вплинути на зростання попиту в наступному році.
Але зараз акцент робиться на санкціях США проти енергетичної промисловості Ірану, які набудуть чинності 4 листопада і призначені для скорочення експорту сирої нафти у третього за величиною виробника Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК).
Кілька великих покупців в Індії та Китаї повідомили, що вони скоротять закупівлі іранської нафти. Китайська Sinopec заявила, що в вересні скоротив завантаження іранської нафти.
Виступаючи в Радбезі ООН президент США Дональд Трамп анонсував наймасштабніші в історії санкції проти Ірану, після того, як набудуть чинності оновлені обмеження 4 листопада.
Відносини США та Ірану загострені на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти вже йдуть з Ірану, після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном. Оновленні санкції США проти Ірану набудуть чинності в листопаді 2018 року.
Іранський експорт нафти вже значно знизився - на 500 тисяч барелів на день з травня - до менш двох мільйонів барелів на добу. Це сталося ще до того, як санкції США проти енергетичного сектору Ірану офіційно набудуть чинності в листопаді.