UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чутки про те, що КНДР відправить війська в Україну для допомоги Росії варто сприймати з скептицизмом — Bloomberg

Ідея про те, що Кім Чен Ин відправить війська в Україну, щоб допомогти Росії, є далекосяжною, але його режим становить загрозу для Заходу.

Нещодавні повідомлення про те, що Пхеньян надішле війська на допомогу Росії в її війні проти України, слід сприймати з великою долею скептицизму. Проте військовий союз між Північною Кореєю і Росією символізує посилення зв'язків між супротивниками Америки.

Чутки про можливе розгортання північнокорейських військ в Україні стали результатом зустрічі в Пхеньяні. Владімір Путін і північнокорейський лідер Кім Чен Ин пообіцяли продовжувати будувати відносини, завдяки яким Росія отримала снаряди, ракети й кулі для використання в Україні, в обмін на російську допомогу в програмах озброєння Північної Кореї й дипломатичну підтримку в її протистоянні з міжнародним співтовариством, повідомляє Хел Брендс, колумніст Bloomberg Opinion.

Обидва лідери також шокували більшість аналітиків-міжнародників, підписавши договір про взаємну оборону, який зобов'язує одну країну допомагати іншій, якщо вона зазнає нападу.

"Обставини, за яких положення про взаємну оборону можуть бути застосовані, є нечіткими; здається, що договір був написаний таким чином, що він не зобов'язує Північну Корею втручатися у в Україну", — вважає Брендс.

Читайте також: Які переваги має КНДР через підтримку Росії у війні проти України ‒ Bloomberg

Раніше агентство Bloomberg розповіло, що означає договір між Росією та КНДР для решти світу. Зокрема договір між країнами є способом виявити протест проти санкцій, накладених США та їхніми союзниками. Більше про співпрацю між КНДР та Росією та які це має наслідки для України пише Наталія Бутирська у статті "Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР  і які це загрожує Україні".