UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чуркін передрік провал повторного голосування в РБ ООН щодо трибуналу по збитому над Донбасом MH17

Постпред РФ в ООН запропонував створити суд над винними в авіакатастрофі без залучення Ради Безпеки.

Постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін заявив, що повторне голосування в Раді Безпеки ООН щодо створення міжнародного трибуналу по збитого над Донбасом малайзійському 3 призведе до такого ж результату, як і перше голосування, коли РФ скористалася правом вето.

"По засобах (масової - прим. ред.) інформації пройшла заява міністра закордонних справ України (Павла Клімкіна) про те, що вони, нібито, просто через кілька місяців знову повернуться з тим же продуктом. Але це, як здається, був би абсолютно несерйозний підхід, оскільки був би той же самий результат", - сказав Чуркін.

За його словами, суд над винними в катастрофі малайзійського лайнера може бути створений і без залучення Радбезу ООН.

"Вважаю, що Рада Безпеки - це не місце обговорювати різні версії з МН-17. Тому в дискусіях в РБ ООН на цю тему ми нічого не стверджували і не заперечували, а просто наполягали на проведенні повного і ретельного та незалежного міжнародного розслідування. Для подальшого суду є або цілком можуть бути створені відповідні механізми без залучення РБ ООН, який кримінальними справами займатися не повинен", - підкреслив Чуркін.

Читайте також: Глава Македонії: Поки ЄС і НАТО зволікають, РФ посилює вплив у Південно-Східній Європі

Напередодні, 29 липня, Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола)утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.

Втім, таке рішення було передбачуваним, тому постпред України перед цим заявляв, що трибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ.

Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.

Подібну заяву зробила офіційний представник МЗС України Мар'яна Беца, повідомивши, що країни-ініціатори трибуналу по "Боїнгу" мають "план Б" на випадок провалу.