UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чорноморський флот Росії не збирається повністю міняти Севастополь на Новоросійськ

Основним пунктом базування кораблів Чорноморського флоту Росії продовжує залишатися Севастополь.

Новоросійська військово-морська база (НВМБ, Новоросійськ) Чорноморського флоту Росії не створюється замість Севастополя, заявив головнокомандувач Військово-морським флотом РФ адмірал Віктор Чирков.

"Ні в якому разі. Севастополь залишається основним пунктом базування кораблів ЧФ. Але існує програма розвитку НВМБ, яка також повинна забезпечити базування кораблів, включаючи створення навчальних центрів, де особовий склад буде займатися професійною підготовкою, наприклад, у класах з боротьби за живучість кораблів", - сказав головком. Мова йде в першу чергу про Новоросійську, тому що навчальний центр у Севастополі давно існує, нагадав Чирков.

За його словами, НВМБ вже в 2014 році буде готова до прийому нових кораблів і підводних човнів. Протягом найближчих декількох років на Чорноморський флот прийдуть шість нових підводних човнів (проект 636) і шість фрегатів (проект 11356).

"Завдання стоїть вже в 2014 році забезпечити прибуття нових кораблів і підводних човнів", - сказав головком.

Він підкреслив, що на сьогоднішній день основним пунктом базування кораблів Чорноморського флоту є Севастополь, а розвиток НВМБ ведеться відповідно до федеральної цільової програмою. В першу чергу йде будівництво геопорта, а потім отримає розвиток вся інфраструктура, яка дозволить повністю забезпечити базування нових сучасних кораблів і підводних човнів. "Планується ремонт і реконструкція будівлі штабу, створення системи життєзабезпечення, тобто подача палива, енергетика, зв'язок, управління", - сказав Чирков.

Нагадаємо, згідно з чинною домовленості між двома країнами, Росія і Україна уклали базовий договір про умови перебування Чорноморського флоту Росії на території України в 1997 році, в ньому чітко обумовлені умови оренди російського флоту на території України, в тому числі зафіксована орендна плата в розмірі 98 мільйонів доларів, а також термін перебування Чорноморського флоту РФ на території України до 28 травня 2017 року.

Проте в квітні 2010 року були підписані так звані "харківські угоди", які продовжили термін перебування ЧФ РФ в Криму ще на 25 років після 2017 року) з можливістю його продовження ще на 5 років - до 2042-2047 років. !zn

Читайте також:

ЧФ РФ продовжує займати кримську землю, не підписавши жодного договору про оренду

Опозиція впевнена, що переозброєння ЧФ РФ створить загрозу суверенітету України

Москва досі не передавала Києву проект угод щодо модернізації Чорноморського флоту РФ

Москва проігнорувала пропозиції Києва щодо ЧФ РФ та військового співробітництва