Чорногорія відправить військових у Косово в рамках місії НАТО KFOR, повідомляє Balkan Insight.
Місія була введена в колишню сербську провінцію Косово в 1999 році, одразу після закінчення війни, і з тих пір підтримує мир у регіоні.
Відповідне рішення було затверджено Радою національної безпеки Чорногорії, до складу якої входять прем'єр-міністр, президент та спікера парламенту країни. Офіційна пропозиція буде направлена до парламенту, який за законом має право остаточно вирішувати питання розгортання військ за кордоном.
"Один офіцер буде розміщений у командуванні KFOR в Приштині, а інший - у регіональному штабі місії у Скоп'є, Македонія", - наголошується в повідомленні Ради.
Раніше Чорногорія, яка минулого року стала членом Північноатлантичного альянсу, брала участь у кількох міжнародних місіях, у тому числі в Афганістані, але ніколи не відправляла військові підрозділи в Косово через складну політичну ситуацію.
Близько третини жителів Чорногорії є етнічними сербами й рішуче виступають проти незалежності Косова, яку Чорногорія визнала у 2008 році.
При цьому міністр оборони Сербії Александар Вулін порадив владі Чорногорії утримуватись від відправленння офіцерів для місії НАТО без попереднього узгодження із Сербією, повідомляє РТС.
За словами Вулина, такий крок Чорногорії "не сприятиме стабілізації у нашому регіоні, і, звичайно, не сприятиме покращенню відносин з Сербією".
"Я б дуже хотів попросити чорногорську державу і чорногорське Міністерство оборони переглянути рішення і не відправляти війська у Косово і Метохію", - підкреслив голова оборонного відомства.
Досі єдиною колишньою югославською республікою, яка направила солдатів для місії KFOR, була Хорватія.
Косово - це колишня сербська провінція, близько двох мільйонів жителів якої, у переважній більшості, є етнічними албанцями. Це одна з найбідніших країн Європи. Вона оголосила про свою незалежність від Сербії у 2008 році. Більш ніж 110 країн визнали незалежність цієї країни, крім Росії і Сербії. П'ять членів ЄС - Греція, Іспанія, Кіпр, Словаччина і Румунія також відмовляються визнати незалежність Косово.
Місія KFOR (СДК – "Сили для Косова") – міжнародні сили під керівництвом НАТО, відповідальні за забезпечення стабільності в Косові. Сили KFOR були створені згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН № 1244 та вступили в Косово 12 січня 1999 року. Станом на вересень 2012 року чисельність місії у Косові налічувала 5000 солдатів і офіцерів.
Детальніше про російську політику розширення сфери впливу в Європі, зокрема на Західних Балканах, читайте у матеріалі Олени Снігир "Російська політика на Балканах: розділяй і впливай" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".