Слідство у справі про катастрофі літака Ту-154 російського Міноборони, який впав у Чорне море, зайшло в глухий кут. Точно вдалося визначити, що причиною авіакатастрофи не були збої в роботі літака. Експерти сходяться на версії про помилки екіпажу. Однак встановити, які саме дії льотчиків призвели до загибелі всіх 92 знаходилися на борту людина, поки що не вдається. Проблема в тому, що бортовий самописець літака є, по суті, котушковим магнітофоном зразка 1980-х, і для отримання з нього повноцінної інформації сьогодні не залишилося ані обладнання, ані спеціалістів, пише російське видання "КоммерсантЪ".
Посилаючись на свої джерела, видання повідомляє, що співробітники Науково-дослідного центру експлуатації та ремонту авіатехніки ВПС Міноборони, в якому було почато розслідування, "давно забули, як працювати з плівкою".
У підсумку, доповісти начальству експерти поки нічого толком не можуть. "Так, в перші дні після катастрофи передбачалося, що відразу після новорічних канікул учасники розслідування приїдуть на нараду до голови Міноборони Сергію Шойгу і доповідають йому про перші результати своєї роботи. Міністр, відповідно, планував доповісти інформацію керівництву країни і поділитися нею з журналістами. Проте експертам, як з'ясувалося, не було чого сказати Шойгу. Зустріч довелося перенести: спочатку на тиждень, а потім терміни проміжного звіту довелося зрушувати ще двічі. Остаточна дата зустрічі військових експертів з міністром досі не визначена", - пише "Комерсант".
Раніше повідомлялося, що експерти Міноборони Росії, провівши попередній аналіз записів одного з бортових самописців літака Ту-154, що впав у неділю в Чорне море в районі Сочі, підтвердили версію про помилку пілотування.
Нагадаємо, 25 грудня в акваторії Сочі зазнав аварії літак Ту-154 Міністерства оборони Російської Федерації. На борту знаходилися 92 людини, в тому числі учасники ансамблю імені Александрова, знімальні групи "Первого канала", НТВ і телеканалу "Звезда", а також член ради при президентові РФ Єлизавета Глінка, яка незаконно ввивозила українських дітей з окупованого Донбасу. Пасажири літака летіли до Сирії на російську авіабазу Хмеймім з новорічним концертом.
Детальніше про катастрофу читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа російського Ту-154: головне".