UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чому підтримка України з боку Заходу зменшується? — The Telegraph

Редактор зазначає, що країни бояться відповіді Кремля та його ядерних погроз.

Очікується, що з дня на день Білий дім скасує обмеження на використання Україною американських ракет дальнього радіусу дії на російській території. Очікується, що президент США Джо Байден обговорить це сьогодні з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Але чи не є підтримка Заходу занадто малою і запізнілою, щоб допомогти Україні успішно змінити хід війни? 

З часом важко не помітити, що гальмування прогресу України значною мірою пов'язане з таким же гальмуванням підтримки з боку її західних союзників. Зеленський місяцями звертався до США, Великої Британії та Європи з проханням надати дозвіл на використання ракет дальнього радіусу дії західного виробництва для ураження військових цілей на російській території, повідомляє Ліза Хазелдін, редактор газети The Telegraph.

Читайте також: Політика Байдена щодо України та Ізраїля виявилась провальною — The Hill

"Тривалі роздуми та зволікання з боку США, Великої Британії та європейських союзників, таких як Німеччина, змушують Україну продовжувати воювати в невигідних умовах. Допомога надається лише тоді, коли ситуація на полі бою змінюється", — пише Хазелдін.

Існує кілька причин, чому західна підтримка України зменшується. Перша полягає в тому, що союзники Києва бояться, що кожен новий пакет допомоги або постачання зброї може спровокувати ескалацію війни з боку Росії, що підштовхне Путіна натиснути на ядерну кнопку або втягне інші країни безпосередньо в конфлікт.

Читайте також: Ціна курської операції може виявитися високою — Bloomberg

Через цей страх у багатьох країнах зменшилася громадська підтримка України, що, своєю чергою, ускладнило для політиків переконливе обґрунтування необхідності надання більшого фінансування та озброєння для допомоги ЗСУ.

Згідно з європейськими оцінками, Київ потребуватиме "сотні мільярдів доларів" західної допомоги, щоб витіснити російські війська зі своєї території, тому союзники Зеленського, як повідомляється, закликають його переглянути питання про те, яка перемога у війні задовольнить Україну.

Читайте також: Чому ракети Storm Shadow такі важливі для України? — BBC

"Це не може тривати далі. Вторгнення Києва під Курськом є найяскравішим доказом того, що неодноразові погрози Путіна застосувати ядерну зброю проти будь-якого нападу на російську землю є нічим іншим, як пустими погрозами", — додає редактор.

Раніше редактори газети The Wall Street Journal писали, що зважаючи на те, що адміністрації Байдена залишилося лише чотири місяці й мало надії на те, що Конгрес схвалить додаткове фінансування для України, незалежно від того, хто виграє президентські вибори, Білий дім обговорює, як найкраще допомогти Києву, зважаючи на обмеженість його інструментарію. Адміністрація Байдена і союзники по НАТО намагаються розробити довгострокові плани допомоги Києву, які можуть пережити політичні зміни в будь-якій країні.