UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чому Дональд Трамп ненавидить Україну? — Politico

Колишній і, можливо, майбутній президент США звинувачує Україну у власних політичних невдачах.

Оскільки республіканські союзники Трампа в Конгресі США блокують військову допомогу, яка, як зазначає президент України Володимир Зеленський, вкрай необхідна Києву, щоб уникнути поразки у війні з російськими військами, стає зрозуміло, що недоброзичливе ставлення колишнього президента США до України має глибоке коріння. Зрештою, саме телефонна розмова із Зеленським призвела до першого імпічменту Трампа в грудні 2019 року, після того, як його звинуватили в намаганні вплинути на вибори 2020 року, схиляючи українського лідера до розслідування щодо чинного президента Джо Байдена та його сина Хантера.

Під час телефонної розмови з Трампом Зеленський пообіцяв перевірити, що можна зробити, але Україна так і не почала розслідування. Тож тепер Трамп пристрасно ненавидить Зеленського, і він про це знає, зазначив Лев Парнас, українсько-американський бізнесмен, який колись був посередником в Україні для адвоката Трампа Руді Джуліані, пише Politico.

Читайте також: Трамп зрадив Україну — Financial Times

Коли цього місяця Конгрес прийняв рішення про перезатвердження Закону про нагляд за зовнішньою розвідкою, який регулює спостереження за підозрюваними міжнародними супротивниками, Трамп виступив у соціальних мережах проти цього рішення. Те, що Трамп, ймовірно, мав на увазі прослуховування колишнього голови своєї передвиборчої кампанії Пола Манафорта, навряд чи залишилося непоміченим в Україні, де офіційні особи спостерігають за президентською виборчою кампанією в США на предмет ознак того, що вона може означати для їхніх військових зусиль.

Як імовірний кандидат від Республіканської партії, Трамп вже викликав страх в Україні, вихваляючись, що може закінчити війну за 24 години, і розмірковуючи про те, що він сподівається, що вона закінчиться до того, як він буде змушений вирішувати, чи віддавати Україну Москві. Згадка про Манафорта, якою б непрямою вона не була, лише посилить занепокоєння в Україні тим, що президент США все ще тримає образу на країну, яку він вважає безпосередньо причетною до делегітимізації його президентства. Від перших натяків на російське втручання в американську президентську кампанію 2016 року до розслідування спеціального прокурора та імпічменту Трампа у 2019 році — всі дороги, як іноді може здаватися, ведуть через Київ, вважає Politico.

Читайте також: Трамп не зможе завершити війну в Україні за добу — Буданов

"Трамп ненавидить Україну. Він і люди з його оточення вважають, що Україна була причиною всіх проблем Трампа", — сказав Лев Парнас,  колишній посередник для адвоката Трампа Руді Джуліані в Україні, який згодом виступив проти колишнього президента.

Зв'язки Трампа з Україною виникли на тлі "попелу" української революції Євромайдану. До того, як Манафорт став керівником виборчої кампанії Трампа, він працював в Україні на колишнього президента Віктора Януковича. У 2017 році Манафорту було пред'явлено звинувачення за 12 пунктами у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків і лобіюванні інтересів. 

Читайте також: Республіканці у Палаті представників США повинні розуміти, що Трамп — не президент — Bloomberg

Антипатія Трампа до України також коріниться в його переконанні, що саме Україна, а не Росія, втручалася у президентські вибори в США у 2016 році, вважає Парнас. Трамп послідовно просував теорію змови, що саме Україна здійснила злам, щоб підставити Росію, і що країна все ще приховує сервер з даними. Очевидно, Трамп дотримувався цього переконання протягом усього свого президентства, піднявши це питання в липні 2019 року під час "ідеальної", за його словами, телефонної розмови із Зеленським, яка призвела до його імпічменту. 

Пізніше того ж року Трамп захищав своє рішення заморозити військову допомогу Україні, частково через підозри, що "українська компанія" володіє сервером. У 2022 році російський воєначальник Прігожин визнав, що це Росія втручалася в демократичний процес у США. 

Читайте також: План Байдена щодо припинення війни в Україні дуже схожий на план Трампа — WSJ

Про те що чекати Україні від виборів у США читайте у статті Олега Шамшура "Чого очікувати Україні й світу в разі нового "пришестя" Дональда Трампа"?.