UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чому багатші країни найбільш вразливі до COVID-19 — The Economist

Показник ймовірності смертності від COVID-19 для населення країн Європи становить близько 0,9%.

Пандемія коронавірусу досить тривалий час фактично «контролює» життя людей. Дослідники вже встигнули визначити десятки факторів, які можуть збільшити шанси людини померти від COVID-19, до цих факторів включають гіпертонію, діабет та ожиріння. Але найбільший фактор ризику - це вік. Люди у віці 60 років вдвічі частіше помирають від COVID-19, ніж люди у віці 50 років. Рівень смертності в 70-річному віці все ще високий. Дійсно, ймовірність смерті від хвороби приблизно подвоюється на кожні вісім років. Це допомагає пояснити, чому країни з високим рівнем розвитку та доходів часто страждали від більшої кількості летальних випадків коронавірусу, ніж бідніші країни, адже в багатших країнах населення є «старшим», пише журнал The Economist.

Щоб оцінити вразливість країни до COVID-19, The Economist поєднав дані про населення ООН із віковими показниками смертності від інфекції. Оцінка базується на основі даних Бразилії, Данії, Англії, Швеції, Італії, Нідерландів, Іспанії, Швейцарії та США.  Виходячи лише з віку людей, можна припустити, що в Італії хвороба буде вдесятеро смертельнішою, ніж в Уганді.

На основі цих даних була розрахована ймовірність того, що випадково обрана особа з відповідної країни загине, якщо інфікується COVID-19, із врахуванням доступу до медичної допомоги, яка доступна у цій конкретній країні.

За таких умов Японія вразливіша до COVID-19, ніж будь-яка інша країна світу. При середньому віці  населення в країні - 48 років, показник ймовірності летальних випадків становить 1,3%. Італія із середнім віком населення 47 років отримала показник - 1,1%.

Показник ймовірності смертності для населення країн Європи становить близько 0,9%, у США 0,7%,  у Китаї 0,5%, а в Індії 0,3%.

Тим часом у країнах Африки цей показник з урахуванням віку становить менше 0,2%. Найменш вразливою до COVID-19 є Уганда, де середній вік населення - лише 17 років, а очікуваний коефіцієнт смертності становить 0,1%, що є нижчим показником, ніж в Японії чи Італії, для прикладу.

Звичайно, умови проживання в цих країнах далеко не рівні.

До того ж, інші фактори ризику, такі як ожиріння та куріння, різняться в проаналізованих країнах. Системи охорони здоров’я теж значно відрізняються. Найголовніше, що рівень смертності має значення лише для тих, хто інфікований COVID-19, а сама кількість хворих різниться залежно від країни, важливу роль відіграють і карантинні заходи, запроваджені в тій чи іншій країні, а також ступінь дотримання цих карантинних обмежень.

Тим не менше, знання показників ймовірності летальних випадків з урахуванням віку є корисним. Це дозволяє проводити більш обґрунтоване порівняння між країнами і може допомогти переосмислити ті чи інші заходи, запроваджені для контролю пандемії, особливо для країн з великою кількістю людей похилого віку, таких як Японія та більша частина Європи, резюмує журнал.