UA / RU
Підтримати ZN.ua

Члени НАТО продовжують шукати методи "інтенсивної терапії" – журналіст

Після того, як президент Франції звинуватив Альянс "смерті мозку", країни-члени військово-політичного блоку шукають способи консолідації.

Всього через 10 років після тріумфального повернення Франції до складу НАТО нинішній президент Франції Еммануель Макрон публічно заявив про "смерть мозку" організації, чимало шокувавши цим як союзників, так і світову громадськість загалом та змусивши країни-члени НАТО шукати способи своєрідної "інтенсивної терапії" блоку. Про це у своїй статті для DT.UA пише Данило Пылыпчук.

За словами автора, Макрон настільки різко розкритикував НАТО через позицію Альянсу щодо Туреччини.

"Формальним приводом для критичних одкровень Емманюеля Макрона стала не підтримана НАТО операція Туреччини проти курдів у північній Сирії, як і раніше не узгоджене в рамках альянсу рішення США вивести свої сили з цього регіону", – пише автор.

Таким чином, в Альянсі утворилося відразу кілька "розкольників" – але якщо президент Туреччини Реджеп Ердоган взагалі не особливо рахується із думкою Альянсу, а раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, якому доведеться збирати "докупи" усі 29 країн-союзників, чекав проблем тільки від президента США Дональда Трампа, то тепер він змушений враховувати і такий фактор, як Макрон.

Нагадаємо, що президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Північноатлантичний альянс переживає "смерть мозку" через відсутність координації між Європою і США і односторонніх дій ключового союзника – Туреччини – в Сирії. Також він зазначив, що Європа стоїть на краю прірви і повинна почати більше розвиватися стратегічно.

Детальніше про перспективи на майбутньому саміті НАТО в Лондоні і про зусилля, які докладаються для збереження Альянсу, читайте у матеріалі Данила Пилипчука "Лондонські орієнтири НАТО" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".