UA / RU
Підтримати ZN.ua

Число жертв землетрусів у Туреччині й Сирії зросте щонайменше вдвічі – заступник генсека ООН

Мартін Гріффітс вважає, що рятувальники виявлять ще десятки тисяч загиблих.

Кількість людей, що загинули внаслідок землетрусів, які на початку тижня сколихнули райони поблизу кордону між Туреччиною та Сирією, може зрости вдвічі чи більше. Таке припущення висловив заступник генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй з гуманітарних питань і координатор надзвичайної допомоги Мартін Гріффітс у коментарі Sky News.

На момент публікації матеріалу виданням число жертв потужних підземних поштовхів уже перевищила 25 тисяч. Станом на 20:00 суботи, відомо про загибель щонайменше 25401 людини на турецькій та сирійській територіях.

«Я думаю, важко точно оцінити (кількість жертв – ред.), оскільки ще необхідно забратися під завали. Але я впевнений, що число зросте вдвічі чи навіть більше. Це жахливо. Природа б’є у відповідь у дуже жорстокий спосіб. Це глибоко шокує... думка, що під цими горами уламків все ще є люди, деякі з них досі живі», – заявив Гріффітс.

Таким чином, заступник генсека ООН очікує збільшення кількості загиблих внаслідок землетрусів мінімум до 50 тисяч жителів.

Читайте також: Землетрус повториться рано чи пізно: чому в Туреччині зруйнувалися тисячі будівель і які уроки треба винести

При цьому, за словами Гріффітса, рятувальні роботи в Туреччині й Сирії перебувають на завершальних стадіях, оскільки 72 години вважається ідеальним періодом для цього.

«Але вони (рятувальники – ред.) дістали когось живим годину-дві тому. Напевно, буде неймовірно важко вирішити, коли зупинити цю фазу порятунку й перейти до наступної фази, яка також матиме свої проблеми», – додав він.

Раніше представник Управління із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Орхан Татар заявив, що сила землетрусів, які відбулися у Туреччині, дорівнювала вибуху 500 атомних бомб.

© Getty Images
© Getty Images
© Getty Images
© Yeni Safak

Дії турецької влади з порятунку тих, хто постраждав від землетрусу, викликають у турків обурення та звинувачення в повільності. Але чи вплине це невдоволення на шанси президента країни Реджепа Ердогана переобратися на новий термін?

Про можливі наслідки природного катаклізму для країни, правлячої партії та президента читайте у статті Володимира Кравченка "Землетрус у Туреччині: до Ердогана прилетів «чорний лебідь»".