UA / RU
Підтримати ZN.ua

Число жертв нападу на шиїтську мечеть у Кабулі зросло до 28 осіб

50 осіб отримали поранення.

Кількість жертв п'ятничного теракту шиїтської мечеті Имами-Замон в районі Калаи Наджорхо на півночі Кабула збільшилася до 28 чоловік, поранення отримали більше 50, повідомив начальник прес-центру МВС Афганістану Наджіб Доніш.

Серед загиблих два співробітники спецпідрозділу поліції і два співробітники поліції громадської безпеки.

Відповідальність за напад на мечеть взяло на себе відгалуження забороненого в багатьох країнах терористичного угруповання "Ісламська держава" в Афганістані "ІГ - Хорасан".

В опублікованій на арабській мові в соціальних мережах заяві угрупування стверджує, що напад на мечеть на півночі афганської столиці здійснено бойовиками цього терористичного угруповання.

Терористи оприлюднили в соцмережах фотографії двох бойовиків, яким на вигляд 18-20 років, нібито вихідців з Узбекистану та Афганістану, яким приписується напад на шиїтську мечеть.

Радикальний ісламський рух "Талібан" відкинув причетність до нападу. Представник талібів Забіулла Муджахід заявив, що мета таких нападів - викликати напруженість серед населення.

Четверо озброєних терористів вчинили напад на мечеть, коли в храмі, повному парафіян, тривала п'ятнична служба. Очевидці повідомили ЗМІ, що один із нападників спочатку здійснив самопідрив у натовпі людей. що молилися, троє інших бойовиків застрелили охоронців мечеті і увірвалися на територію храму. Екстремісти спочатку кинули ручні гранати в натовп віруючих, а потім відкрили по них вогонь із стрілецької зброї.

Через кілька годин терористи, які утримували як заручників понад 200 парафіян, були ліквідовані.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ІДІЛ взяло на себе відповідальність за теракт в мечеті Кабула.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп представив своє бачення нової стратегії дій американських військ в Афганістані, заявивши, що їх поспішний відхід з цієї країни залишить вакуум для терористів, яким вони напевно не забаряться скористатися.

Нова стратегія передбачає не "мікроуправління з Вашингтона", а делегування більших повноважень місцевим командирам. Крім того, американці, за словами Трампа, більше не будуть займатися в Афганістані "створенням нації", а стануть "вбивати терористів". Також Дональд Трамп підписав розпорядження про відправку ще 4 тисяч військовослужбовців.