Не дивлячись на те, що влада в Єгипті доклала значних зусиль для залучення якомога більшої кількості єгиптян на виборчі дільниці, явка склала 41,5%, що менше ніж на минулих президентських виборах. Явка на виборах 2014 року становила 47%, повідомляє The Telegraph.
Опонентом Аль-Сісі був лідер партії "Гад" Муса Мустафа Муса, він отримав 2,92% голосів.
Ще в січні всі опозиційні сили припинили свою діяльність, посилаючись на погрози і залякування, що й гарантувало перемогу Аль-Сісі.
Всього за новообраного президента Єгипту свої голоси віддали 21,8 млн єгиптян, за Муса 656 тисяч.
Критики стверджують, що низька явка на виборах - це результат того, що Аль-Сісі перед виборами сказав, що це не вибори, а референдум про його президентства.
Також, ще однією великою проблемою цих виборів стало небажання молоді приймати участь у волевиявленні. Деякі виборці заявили, що їм пропонували гроші і продукти за голосування. Хто робив такі пропозиції, не вказується. Посадові особи зазначають, що якщо такі інциденти були, то вони не мали державної підтримки і, швидше за все, це були поодинокі випадки.
Колишній генерал Аль-Сісі втратив свою популярність на тлі жорстких економічних реформ, а також безпрецедентного придушення інакомислення, заявляють експерти.
Його прихильники впевнені, що ці заходи необхідні для стабілізації становища країни, яка стикнулася з ісламським заколотом на північному Синайському півострові.
За словами Аль-Сісі, президент США Дональд Трамп уже висловив свої "щирі вітання" і сказав, що "Сполучені Штати готові до зміцнення стратегічних відносин".
Трамп симпатизував екс-генералу, назвавши його "фантастичним хлопцем" і запросив у Білий дім, чого раніше не робив колишній президент США Барак Обама.
Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон відреагував більш обережно, "З нетерпінням чекаємо роботи з урядом президента Сісі на його другому конституційному терміні. Єгипет має можливість протягом наступних 4 років побудувати процвітаюче та демократичне суспільство, засноване на правах, встановлених у Конституції 2014 року. Великобританія буде залишатися партнером у досягненні цієї мети".
Головні західні і регіональні союзники Аль-Сісі в основному мовчали і не привітали його з перемогою через порушення прав людини в Єгипті.
Державний департамент США заявив, що він відзначив "повідомлення про обмеження свободи слова та зібрань напередодні виборів" і "буде продовжувати заохочувати розширення можливостей для політичної участі єгиптян і підкреслювати важливість захисту прав людини і життєво важливої ролі громадянського суспільства в Єгипті".
Росія привітала Сісі з перемогою на виборах напередодні офіційних результатів, а регіональний союзник король Саудівської Аравії Салман подзвонив Аль-Сісі в понеділок, щоб висловити свою підтримку, заявивши, що його перемога стала результатом активних зусиль по боротьбі з тероризмом.
У лютому Єгипет почав "всеосяжну" операцію для забезпечення безпеки у країні за участю армії, флоту і військово-повітряних сил, щоб виштовхати збройні угруповання з Синайського півострова, частині Дельти Нілу та Західної Дельти.
Поштовхом для проведення військової операції став напад бойовиків угрупування "Ісламська держава" у листопаді 2017 на мечеть в місті Бір-аль-Абеде, що на півночі Синайської провінції, у результаті якого загинуло щонайменше 305 осіб, серед яких 27 - діти.
Президент Абдель Фаттах ель-Сісі після інциденту дав армії три місяці для наведення порядку в регіоні, використовуючи "всю грубу силу".