UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чилійські судді вибачилися перед сім'ями жертв режиму Піночета

Асоціація суддів визнала, що в роки правління диктатора не забезпечувала захист основоположних прав людини.

Чилійські судді виступили з вибаченнями на адресу співгромадян, які втратили близьких під час правління диктатора Аугусто Піночета. У своїй заяві Асоціація суддів Чилі визнала, що судова система "не виконала свою роль гаранта основоположних прав людини".

Зокрема, вибачення адресовано чилійцям, які зверталися до судів у спробах знайти родичів, убитих або викрадених у період політичних репресій. У заяві йдеться, що різні судові асоціації і, зокрема, Верховний суд, такі запити ігнорували: за наявними даними, це відбулося приблизно п'ять тисяч разів.

Хоча Піночет мирно пішов з посади президента ще в 1990 році, він довгий час після цього залишався командуючим збройними силами і зберігав за собою великий політичний вплив у країні. Верховний суд лише в 2004 році позбавив колишнього диктатора імунітету від кримінального переслідування, і проти Піночета висунули численні звинувачення у вбивствах, утисках прав людини і корупції. У 2006 році він помер.

Генерал Аугусто Піночет прийшов до влади у результаті військового перевороту 11 вересня 1973 року. При цьому обраний на три роками раніше президент Сальвадор Альєнде загинув, а Піночет, який очолив військову хунту, незабаром зайняв президентський пост. Політичні противники нової влади, особливо комуністи, зазнали репресій. Вважається, що жертвами режиму Піночета стали як мінімум 3,2 тисячі осіб, а ще 38 тисяч зазнали тортур. !zn

Читайте також:

В Чилі ексгумують останки Пабло Неруди, щоб довести його вбивство Піночетом

Скандал в Чилі: Шкільні підручники перестали називати Піночета диктатором