UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чи дійсно Бейрут є другим Нагасакі? Порівнюємо вибухи

Сьогодні світ вшановує пам'ять жертв бомбардування Хіросіми.

У цей день, 6 серпня 1945 року, Сполучені Штати Америки скинули атомну бомбу з урановим та плутонієвим зарядами на японське місто Хіросіма. Через три дні ядерного удару зазнало місто Нагасакі.

За збігом обставин, майже в той самий період, але 75 років потому, у порту ліванського міста Бейрут стався вибух, який одразу почали порівнювати з бомбардуванням Хіросіми й Нагасакі. Однак, згідно з дослідженнями британських вчених, сила вибуху в Бейруті становить лише близько 10% вибухової потужності атомної бомби, скинутої на Хіросіму.

Єлизавета Чижик, ZN.UA

Хіросіма

Бомбардування Хіросіми стало першим у світі використанням ядерної зброї під час військових дій. Американський стратегічний бомбардувальник B-29 Superfortress скинув атомну бомбу «Малюк» на Хіросіму, внаслідок чого миттєво загинули від 70 до 126 тисяч осіб. Ще кілька сотень тисяч японців зазнали уражень різного ступеня тяжкості. Загалом кількість померлих від ядерних бомбардувань становить 200 тисяч. 

Нагасакі 

Через три дні після ядерного удару по Хіросімі інший бомбардувальник скинув атомну бомбу «Товстун» на місто Нагасакі. У результаті, загинуло 39 - 80 тисяч мешканців. Через п'ять років кількість померлих збільшилася майже втричі.

Світлове випромінювання під час бомбардувань японських міст завдало опіків людям на площі 3,5 км². На відстані 1 км люди зазнали опіків дуже важкого ступеню тяжкості, при яких людська шкіра плавилася й звисала як дрантя. Пожежі, що сталася після вибуху, спричинили повторні опіки населення. Незвичайна спека, породжена вибухом і пожежами, відчувалася за 20 км від Хіросіми, в районах Кабе та Куре.

Впродовж наступних 7 днів 90% мешканців міста, обпалені в радіусі 1 км від епіцентру вибуху, загинули. В радіусі 2 км люди зазнали опіків важкого або середнього ступенів тяжкості.

Більшість людей, які вижили, але були уражені радіацією, мали променеву хворобу, яка призводила до лейкозу

Бейрут

Два потужні вибухи прогриміли в столиці Лівану Бейруті у вівторок, 4 серпня. Як повідомила влада Лівану, в порту Бейрута вибухнуло судно, завантажене 2750 тоннами аміачної селітри.

За різними даними, загинули 137 людей, більше 4 тисяч отримали поранення (станом на ранок 6 серпня). Як відзначили в українському посольстві в Лівані, серед постраждалих - кілька українців, вони отримали легкі травми.

Вибухова хвиля зруйнувала довколишні будівлі і десять багатоповерхових будинків. За словами місцевої влади, півміста потребує відновлення.