Вже у січні 2021 року місія ВООЗ відправиться на деякий час в Ухань, щоб дослідити там походження коронавірусної інфекції. Науковці планують вивчати медичні зразки як людей, так і тварин, повідомляє Associated Press.
Як розповіла Фабіан Лендертц - біолог з інституту Роберта Коха в Німеччині і член місії ВООЗ, у відомстві планують, що науковці пробудуть у Китаї від чотирьох до п'яти тижнів.
Більшість вчених вважають, що коронавірус з'явився у Китаї ще у травні, найімовірніше від кажанів. Вперше випадок захворювання зареєстрували в Ухані наприкінці грудня на ринку морепродуктів.
У ВООЗ планують вивчити медичні зразки та рентгенівські знімки, які зробили до першого спалаху, аби з'ясувати, чи циркулював вірус раніше.
Крім цього науковці зберуть зразки від кажанів та інших видів, аби з'ясувати, яка тварина була першою інфікованою.
Важливо також дізнатися, пішов вірус з Уханю, чи з іншого китайського міста.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, виступаючи на пресконференції 17 вересня, заявив, що ситуація з поширенням коронавірусу вийшла з-під контролю і набуває катастрофічних масштабів.
Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Ухань був зафіксований 12 грудня. Вчені повідомили, що джерело захворювання знаходився на місцевому ринку морепродуктів. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.