UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через пересування військ на кордоні РФ і України НАТО вирішило розмістити авіабазу за 295 км від Пскова

Після того як Росія за підсумками "референдуму" від 16 березня анексувала Крим, НАТО посилило своє групування біля українських кордонів.

Командування НАТО, серйозно стурбоване діями Росії поблизу південного кордону України, розглядає можливість розміщення літаків альянсу на військовій базі біля естонського містечка Емарі, розташованого всього за 295 кілометрів від Пскова.

"Зараз необхідність мати другу базу підтвердила і військова половина НАТО. Це викликано, передусім, тим, що ряд союзників запропонували додаткові літаки, що дозволило б відкрити другу базу", - наводить "Інтерфакс" слова естонського посла при НАТО Лаурі Лепіка.

Літаки країн Північноатлантичного альянсу охороняють повітряний простір Естонії, Литви і Латвії, оскільки у них немає придатної для цих цілей авіатехніки. Зараз літаки НАТО базуються на латвійському аеродромі Зокняй. Однак "незабаром", за словами Лаурі Лепік, буде задіяний аеродром близько Емарі.

З гострою нестачею місць для базування своєї авіатехніки у НАТО зіткнулися після, як кажуть західні політики, "російської анексії Криму". Одні лише Сполучені Штати направили на патрулювання повітряного простору над балтійськими державами 10 винищувачів. Аналогічне бажання виявила також влада Великобританії, Данії, Франції та Німеччини. Для порівняння, до початку кризи в Україні займалися патрулюванням всього чотири винищувачі.

Єдина складність, з якою може зіткнутися командування НАТО, при розміщенні частини своїх літаків в Естонії, це нестача персоналу. За словами голови естонського Міноборони Свена Міксера, проблеми з персоналом виникнуть після 2015 року. Через що може з'явитися дефіцит робочої сили, він не пояснив.

У цілому керівник військового відомства Естонії позитивно поставився до ідеї розміщення у країні авіаційного групування НАТО. Більше того, він запропонував розмістити на території держави, як відзначає місцевий інтернет-ресурс ERR, ракетні установки протиповітряної оборони.

Відносини між Росією і Організацією Північноатлантичного договору, до якої Естонія, Латвія і Литва приєдналися в 2004 році, загострилися на початку березня 2014 року, коли західні політики звинуватили РФ у вторгненні на українську територію. Після того як Росія за підсумками "референдуму" від 16 березня анексувала Крим, НАТО посилило своє групування біля українських кордонів. Що стосується суперечки про розміщення комплексів ЄвроПРО, то сторони, мабуть, не зможуть у найближчому майбутньому досягти якихось домовленостей, оскільки НАТО припинило співпрацю з Росією. !zn

Читайте також:

НАТО: Росія може досягти цілей вторгнення в Україну за 3-5 днів

НАТО допоможе Україні у захисті стратегічних об'єктів

НАТО призупинило все практичне співробітництво з Росією

НАТО та Україна домовилися про конкретні заходи з забезпечення української безпеки