UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через геноцид рохінджа главу М'янми позбавили вищої нагороди Amnesty International

Державного радника М'янми Аун Сан Су Чжі позбавили нагороди "Посланник совісті".

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International позбавила державного радника М'янми Аун Сан Су Чжі своєї вищої нагороди "Посланник совісті" через геноцид мусульман. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

За словами генерального секретаря організації Кумі Найду, Аун Сан Су Чжі "не використала свій політичний і моральний авторитет для відстоювання прав людини, справедливості та рівності в М'янмі". Державний радник не змогла зупинити геноцид мусульман-рохінджа, який санкціонувало військове керівництво країни.

"Ми очікували, що як "Посланець совісті" ви використовуєте свій моральний авторитет, щоб висловлюватися проти несправедливості, де б ви не побачили її, в тому числі в М'янмі", - йдеться в заяві генсека Amnesty International.

Організація зазначає, що Аун Сан Су Чжі розпалювала ненависть до рохінджа, заперечувала факт геноциду і перешкоджала міжнародному розслідуванню порушень.

"З квітня 2016 року, коли Аун Сан Су Чжі стала фактичним лідером громадянського уряду М'янми, її адміністрація активно брала участь у порушенні прав людини", - підкреслюється в заяві.

Організації зазначила, що продовжить боротьбу за дотримання прав людини в М'янмі з або без допомоги державного радника країни.

У 2009 році Аун Сан Су Чжі отримала нагороду "Посланник совісті". У 1988-2010 роках вона провела в загальній складності 15 років під домашнім арештом за політичну діяльність в М'янмі. Вона отримала Нобелівську премію миру. Після свого звільнення Аун Сан Су Чжі обіймала різні урядові посади в М'янмі, а в 2016 році зайняла посаду державного радника, фактично ставши главою країни. Через геноцид мусульман-рохінджа Аун Сан Су Чжі також позбавили почесного громадянства Канади.

Як повідомлялося раніше, Бангладеш і М'янма підписали угоду про повернення на батьківщину сотень тисяч біженців рохінджа, які знайшли притулок в прикордонному місті Бангладеш Кокс Базарі після їх жорстокого розгону військовими в штаті Ракхайн. Ця операція була здійснена з міжнародного тиску на М'янму. У Бангладеш вважають, що процес репатріації біженців закінчиться протягом року. З серпня 2017 у Бангладеш втекли понад 620 тисяч людейчерез військові репресій в М'янмі, які США назвали "етнічною чисткою".