Влада КНР прийняла рішення закрити 2 тисячі вугільних шахт по всій країні до кінця 2015 року. Приводом стали численні аварії і недотримання заходів безпеки на підприємствах.
За даними Associated Press, перш за все припинять працювати ті вугільні шахти, де виробництво не перевищує 90 тисяч тонн, а також ті, де система безпеки не відповідає сучасним стандартам. Також під загрозою закриття опинилися старі підприємства, де видобувається вугілля невисокої якості. Саме на таких рудниках, за словами експертів, найчастіше відбуваються аварії.
За умовами праці і ризику, якому піддаються робітники, шахти Китаю вважаються найбільш небезпечними у світі. При цьому, за статистикою, аварії найчастіше відбуваються саме на невеликих підприємствах. За даними агентства "Сіньхуа", в минулому році в Китаї загинули коло 1400 шахтарів. Однак реальне число жертв може бути набагато більше. Керівники підприємств свідомо занижують кількість загиблих або постраждалих робітників, щоб уникнути покарань і скоротити економічні втрати.
В цьому році найбільша аварія на вугільному руднику сталася в березні на північному сході Китаю в провінції Цзілінь. Гірників завалило після потужного підземного вибуху газу. Загинули 28 осіб. А кілька днів тому - 28 вересня - жертвами ПП на руднику в північній китайській провінції Шаньсі стали 10 гірників.
Більшість шахтарів у Китаї - звичайні селяни із сусідніх сіл, які пройшли двотижневі курси підготовки. Незважаючи на те, що зарплата шахтаря рідко перевищує 80 доларів на місяць, ця сума в кілька разів більше доходу китайського фермера. !zn
Читайте також:
Китай став найбільшим у світі імпортером нафти
Тайвань спрогнозував дату початку війни з Китаєм
Британські вчені створили карту світових інтернет-імперій
За китайцями в соцмережах стежать 2 млн державних контролерів