Чехія відмовилася від участі в міграційному договорі ООН, який планують офіційно затвердити в Марокко в грудні 2018 року, повідомляє агентство Reuters, посилаючись на джерело в уряді країни.
Угода була схвалена 193 членами Генеральної Асамблеї ООН, за винятком США, і покликана захищати права біженців, допомагати їм у переселенні та забезпеченні доступу до освіти і роботи. Ця угода – перший міжнародний договір, який регулює ситуацію з міграцією в світі. Його розробка почалася після того, як кількість мігрантів у світі зросла до 250 мільйонів чоловік, що становить 3% населення Землі. Після того, як у 2017 році Сполучені Штати відмовилися від участі у договорі, за ними послідували Угорщина та Австрія.
"Чехія завжди підтримувала поділ легальної та нелегальної імміграції. Ми разом з іншими європейськими країнами прагнули до цього. Остаточний текст договору не відображає ці намагання", - заявив заступник прем'єр-міністра Чехії Річард Брабец під час прес-конференції.
Раніше президент Польщі Анджей Дуда заявив про те, що не підтримує політики ЄС по розподілу мігрантів. Коаліція в Болгарії також виступила проти угоди ООН з міграції, заявивши, що вона загрожує національним інтересам країни.