UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чехія підтримує розміщення військових баз НАТО в Польщі

Прага підтримає Варшаву під час липневого саміту НАТО.

Міністр з європейських питань Чехії Томаш Проуза заявив, що Варшава може розраховувати на підтримку Праги у своїх зусиллях щодо розміщення постійних сил НАТО в Польщі.

"Ми не відчуваємо таку потребу (на своїй території - ред.), але абсолютно підтримаємо Польщі під час запланованого на липень - ред.) саміту у Варшаві", - сказав Проуза.

Відповідаючи на питання про поточних переговорах щодо британського плану реформування Євросоюзу, Проуза сказав, що Чехія "в принципі, схвалює це рішення", але підкреслив, що ще належить вирішити "незначні технічні питання".

Він підкреслив, що Європейський Союз повинен бути значно сильнішими і впливовішими на сході і півдні, а вихід Великобританії з Євросоюзу послабив би ЄС і зробив його ще більш уразливим до криз.

Читайте також: НАТО посилить співпрацю з Грузією

8 жовтня 2015 року влада США і уряд Польщі підписали угоду, згідно з яким американці розмістять свою військову техніку і озброєння на п'яти базах на польській території. Підписаним документом передбачається передача американській стороні об'єктів і території, які будуть використовуватися для спільних оборонних цілей. У відповідності з цим, американці свій рахунок створять необхідну інфраструктуру, що дасть можливість розташувати збройні сили США і американську військову техніку в Польщі.

Військова активність збройних сил Росії в Європі послідувала за анексією Криму і початклм збройного конфлікту в Україні, так як країни ЄС і НАТО висловили підтримку Україні.

Згідно з даними НАТО, в 2014 році літаки НАТО піднімалися в повітря на перехоплення російських літаків в три рази частіше, ніж роком раніше. У 2015 році "брязкання зброєю" біля кордонів НАТО з боку РФ не припинилося - країни Північної Європи регулярно повідомляють про провокації російських військових літаків.

Тому Латвія, Литва та Естонія прийняли рішення посилити військову співпрацю і збільшити фінансування повітряної поліції НАТО в три рази.

Крім того, в НАТО за півроку нарахували 250 перехоплень російських літаків над Європою. Це найбільша кількість за аналогічний період з моменту закінчення холодної війни.