Економічні проблеми Росії можуть підірвати основи влади президента РФ Володимира Путіна, який побудував свою політичну репутацію на обіцянці про стабільність. Про це пише The Guardian.
Падіння рубля призвело до того, що російська економіка балансує на межі рецесії. Валютна нестабільність змушує росіян згадувати дефолт 1990-х років.
У п'ятницю рубль впав на тлі побоювань, що країна стоїть на межі валютної повномасштабної кризи 1990-х років. По відношенню до долара російська валюта втратила більше 3%. Так, долар на Московській біржі подорожчав до 48,6495 руб., євро також відзначився на новому історичному піку - 60,2725 руб.
Нестабільність валюти змушує росіян згадати, як вони постраждали під час дефолту 1998 року. Економіка була знищена, утворювалися величезні черги в обмінних пунктах, рубль різко девальвував, інфляція зростала.
"Економічні проблеми в Росії навіть загрожують підірвати основи влади президента Володимира Путіна, який побудував свою політичну репутацію на обіцянці про стабільність, відновленні статусу великої держави Росії і підвищенні рівня життя", - зазначає автор публікації.
На "слабкість" рубля впливає також жорстка позиція Кремля щодо кризи в Україні, і це змусило інвесторів "бігти" з Росії, побоюючись нової "холодної війни".
Західні санкції проти Москви через анексію українського Криму і підтримки бойовиків закрили для російських компаній західні фінансові ринки, залишивши їх із великими боргами.
Економіка Росії зараз балансує на межі рецесії. Неприємності для рубля настали після рішення Центрабанку Росії відпустити російську рубль у "вільне плавання". Російський банк заявив, що втрутиться і підтримає рубль, якщо виникне загроза фінансової нестабільності. "Експерти заявили, що банк повинен діяти, щоб зберегти свій авторитет. Чим довше регулятор зволікає, тим важче буде знайти рішення, здатне стабілізувати ринок. Паніку серед населення важко зупинити", - цитує видання головного економіста ING Bank у Росії Дмитра Польового.
Як пише Financial Times, російський рубль стрімко обвалюється, а Москва досі не наважується визнати свою залежність від долара США, а точніше - від своїх доларових резервів.