UA / RU
Підтримати ZN.ua

Центробанк РФ в паніці підвищив ключову ставку з 10,5% до 17%

Це найвище одноразове підвищення ставки від часів дефолту 1998 року в Росії, повідомляє Bloomberg.

Центральний банк Росії після рекордного обвалу рубля в годину ночі за московським часом різко підвищив ключову ставку c 10,5% до 17%.

"Дане рішення обумовлене необхідністю обмежити істотно збільшені останнім часом девальваційні та інфляційні ризики", -повідомляється в прес-службі Центробанку.

Крім того, з 16 грудня кредити будуть надаватися за плаваючою процентною ставкою, замість нинішньої фіксованої.

"В цілях посилення дієвості процентної політики кредити, забезпечені неринковими активами або порукою, на термін від 2 до 549 днів з 16 грудня 2014 року будуть надаватися за плаваючою процентною ставкою, встановленою на рівні ключової ставки Банку Росії, збільшеної на 1,75 п. п.", - наголошується в повідомленні Центробанку Росії.

Для розширення можливостей кредитних організацій з управління власною валютною ліквідністю було також прийнято рішення про збільшення максимального обсягу надання коштів на аукціонах РЕПО в іноземній валюті на термін 28 днів з 1,5 до 5,0 млрд доларів США.

Напередодні за один день понеділка 15 грудня російський рубль втратив більше 8% вартості.

Всього 4 дні тому 12 грудня Центральний банк Росії підвищив ключову ставку з 9,5% до 10,5%.

Ключова ставка - це процентна ставка, за якою Центральний банк надає кредити комерційним банкам. З 5 листопада 2014 року ставка становила 9,5%, з 25 липня - 8%, а з 25 квітня - 7,5%. Всього за рік ставка змінена вже в шостий раз.

Читайте також: Центробанк РФ за грудень витратив $ 6 млрд на порятунок рубля

Підвищення ставки буде стримувати внутрішній попит і прискорить початок рецесії, зазначало агентство Fitch, коментуючи підвищення ставки 12 грудня.

Про вкрай складну соціально-економічну ситуацію, в якій нині опинилася Росія, читайте в статті ZN.UA Санкційний зашморг для Кремля.

"Російська економіка переживає системну кризу. Негативні наслідки санкцій лише набирають обертів і значно посилюють несприятливу зовнішню кон'юнктуру, подальше погіршення рівня життя, знецінення рубля, зростання інфляції і перехід в рецесію", - пише у статті Олександр Хара.