UA / RU
Підтримати ZN.ua

Буттіджич максимально скоротив розрив з Сандерсом в Нью-Гемпширі за кілька днів до праймеріз – опитування

Розрив між кандидатами становить близько 1%.

Нове соціологічне дослідження в штаті Нью-Гемпшир, де праймеріз відбудуться вже 11 лютого, показало скорочення розриву між незалежним сенатором від Вермонта Берні Сандерсом і Пітом Буттіджичем в гонці за висунення кандидатури на пост президента США від Демократичної партії.

Спільне опитування Boston Globe, WBZ-TV і Suffolk University в Нью-Гемпширі показало, що Берні Сандерс лідирує серед демократів з 24%, за ним ідуть Піт Буттіджич з 23%, Елізабет Уоррен з 13% і Джо Байден з 11%.

Піт Буттіджич виграв перші в цьому році кокуси Демократичної партії у штаті Айова, випередивши сенатора від Вермонта Берні Сандерслише на сім сотих відсотка. Кокуси в Айові були проблемними з технічних причин та через затримку з публікацією результатів. У п'ятницю Демократична партія Айови розповіла, що обробила 100% виборчих ділянок в штаті. Буттіджич набрав 26,198% голосів, а Сандерс - 26,128%. Але ці результати можуть переглянути.

Результати кокусу республіканців вже відомі. Трамп набрав рекордні 97,1%. Він обігнав Білла Велда і Джо Волша.

Айова і Нью-Гемпшир першими проводять кокуси і праймеріз. Айова організовала кокус 3 лютого. Другим на праймеріз 11 лютого повинен визначитися Нью-Гемпшир. Переможці отримують увагу американських медіа, підтримку спонсорів та статус лідера гонки, який може вплинути на виборців в інших штатах.

Айова і Нью-Гемпшир першими обирають по одному кандидату з претендентів від демократів і республіканців. Їх імена з'являться в бюлетені для загальних виборів 3 листопада. Незалежні кандидати та кандидати від інших політичних партій потрапляють у виборчий бюлетень за іншою схемою.

Деякі штати (наприклад, Айова) вибирають цих делегатів – або виборців на з'їздах – через систему кокусів. Інші (наприклад, Нью-Гемпшир) використовують праймеріз.

Президентські вибори в США 2020 року заплановано на 3 листопада. У них може бути обраний 46-й президент США (у випадку, якщо Дональд Трамп не буде обраний на другий термін). Згідно з Другою статтей Конституції США, для обрання президентом Сполучених Штатів Америки особа повинна бути громадянином США за народженням, не молодше 35 років, які прожили на території країни не менше 14 років.

Найчастіше кандидати висуваються від однієї з політичних партій США в ході праймеріз - інститут первинних президентських виборів, за результатами яких спрямовуються делегати на загальнонаціональну партійну конвенцію, де має бути визначений єдиний партійний кандидат у президенти.