Будівництво газопроводів "Турецький потік" і "Північний потік-2" посилить російське домінування в Європі в сфері енергетики, а також буде сприяти досягненню мети росіян підірвати Україну. Про це на брифінгу у четвер заявила офіційний представник Держдепартаменту Хізер Нойерт.
За її словами тема газопроводів була однією з головних під час зустрічі Рекса Тіллерсона з главою МЗС Німеччини Зігмар Габріель у Вашингтоні 30 листопада.
"Будівництво може створити ризики безпеки в регіоні Балтійського моря, де вже відчувається напруга. Нашу особливу стурбованість викликає те, що це наблизить Росію до досягнення мети з підриву безпеки України за допомогою позбавлення її статусу країни-транзитера російського газу", - сказала Нойерт.
Вона додала, що проекти "Турецький потік" і "Північний потік" підривають зусилля Європи диверсифікувати сферу енергетики. Зокрема постачання газу можуть використовуватися Росією як інструмент впливу.
"Ми згодні з нашими європейськими партнерами, що проекти "Північний потік-2" і "Турецький потік" підсилять домінування Росії на ринку газу в Європі, зірвуть спроби диверсифікувати джерела енергії і становлять загрозу безпеки для Балтійсько-Чорноморського регіону", - заявила Нойерт.
Нойерт зазначила, що відмова Москви від транзиту газу через Україну та скорочення плати Києву за цю послугу також є загрозою.
Ранее сообщалось, что Еврокомиссия заблокировала "Северный поток-2" Третьим энергопакетом.
Согласно расчетам экспертов аналитического центра REKK, сценарий поставок газа по "Северному потоку-2" может привести к увеличению разрыва между ценами на газ в Западной и Восточной Европе до 2020 года.
Подробнее о рисках "Северного потока-2" читайте в статье Елены Павленко "Третий непроходной" в еженедельнике "Зеркало недели. Украина"