UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британський суд визнав еміра Дубаю винним у викраденні дочок

Правитель Дубаю насильно утримував дочок на батьківщині і залякував свою колишню дружину Хайю.

Жительки арабських країн продовжують наслідувати приклад Рахаф Мохаммед аль-Кунун, яка втекла з Саудівської Аравії, щоб позбутися від патріархальних порядків на батьківщині. У Великобританії завершився судовий процес у справі йорданської принцеси Хайі бінт аль-Хуссейн, яка навесні минулого року покинула чоловіка - еміра Дубая Мухаммеда бін Рашида аль-Мактума, повідомляє агентство Reuters.

Хая стверджувала, що піддавалася тиску та погрозам з боку Мухаммеда, після того, як він розлучився з нею через підозри в роман з охоронцем. Побоюючись за своє життя, принцеса втекла з Дубая, взявши з собою і двох дочок - 12-річну Джалилу та 8-річну Заєд. За словами Хайі, старші дочки Мухаммеда від іншого шлюбу вже були викрадені і насильно утримувалися в Дубаї, що змушувало її побоюватися за долю власних дітей.

Суд, розпочатий в рамках справи про опіку, підтвердив звинувачення Хайі. За словами судді Ендрю Макфарлейна, повністю доведена причетність еміра Мухаммеда до викрадення його дочки Шамси в 2000 році. Дівчинка була викрадена у Кембриджі і вивезена в Дубай. Також встановлено, що емір організував викрадення сестри Шамси, Латіфи, яку в 2018 році захопили індійські військові в міжнародних водах і пізніше депортували в Дубай. "Обидві викрадені утримуються на батьківщині проти своєї волі", - заявив суддя Макфарлейн.

Також суд підтвердив, що емір погрожував Хайі.

Адвокати 70-річного еміра вибрали обережну тактику, не заперечуючи звинувачень, але звертаючи увагу суду на те, що Хайя, залишаючи країну, вивела з банківських рахунків своїх дочок 32 мільйони доларів. Довгий час інформацію про процес неможливо було оприлюднити, доки Верховний суд Великобританії не відхилив клопотання еміра про заборону публікацій. Сам емір Мухаммед публічно відкидає всі претензії Хайі, стверджуючи, що не може бути присутнім на суді, оскільки виконує державні обов'язки, і тому в процесі, на його думку, представлена позиція лише однієї сторони.

Суддя Макфарлейн зазначає, що справа принцеси Хайі унікальне за своїми обставинами - вона привернула увагу високопоставлених юристів Великобританії, а сам процес потребував залучення спеціальної охорони і підвищених заходів безпеки. Рішення суду може вплинути на дипломатичні відносини Великобританії та ОАЕ, до складу яких входить емірат Дубай. Адвокати Хайі вважають, що міністерство закордонних справ Великобританії втручалося в процес, перешкодивши уповноваженому судом слідчому допитати можливих свідків в Дубаї.

Незважаючи на великі проблеми з правами жінок в ісламських країнах, в їх положенні є ознаки лібералізації. Так, Саудівська Аравія вперше призначила жінку послом у США.