Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей близька до того, щоб публічно звинуватити Росію в спробі отруїти нервово-паралітичною речовиною екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки, пише The Times з посиланням на свої джерела.
Повідомляється, що у першій половині дня в Лондоні відбудеться засідання ради національної безпеки, на якому главі уряду розкажуть про останні результати розслідування інциденту в Солсбері. За інформацією видання, поліція і розвідка готові представити прем'єру докази того, що за замахом на вбивство Скрипаля стоїть Росія.
Одразу після цього Мей може виступити з офіційною заявою, у якій покладе на Москву відповідальність за атаку на колишнього російського шпигуна.
Також прем'єр може оголосити про застосування щодо Росії санкцій, зокрема, країна може вислати дипломатів та відмовити у в'їзних візах людям, близьких до російського керівництва.
Як повідомлялося, увечері 5 березня стало відомо про те, що уБриатнії з сильним отруєнням невідомоюречовиною був госпіталізований 66-річний російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його 33-річна дочка. Їм обом стало погано в торговому центрі в Солсбері.
Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. Вони скаржилися на печіння в очах й утруднене дихання.
За даними The Guadian, Скрипаля отруїли нервово-паралітичною речовиною – ймовірно, зарином або VX.
За даними видання The Telegraph, Скрипаль і його дочка були отруєні у власному будинку. Поліцейський Нік Бейлі був госпіталізований після відвідин будинку екс-шпигуна.
Британський міністр закордонних справ Борис Джонсон заявив про можливість введення додаткових санкцій проти РФ, якщо буде доведена причетність російських спецслужб до цього злочину.
Скрипаль служив у Головному розвідувальному управлінні Росії, у 1999 році пішов у відставку в званні полковника. У 2004 році він був заарештований, а в 2006 році – визнаний винним у шпигунстві і засуджений до 13 років ув'язнення. За даними слідства, Скрипаль передав британській спецслужбі MI-6 дані про російську агентурну мережу в Європі.
У 2010 році тодішній президент Росії Дмитро Медведєв помилував Скрипаля. Його та ще трьох росіян, які були засуджені за шпигунство на користь США та Британії, обміняли на 10 агентів російських спецслужб, затриманих у США. Скрипаль отримав політичний притулок у Британії.