Оборонний комітет британського парламенту закликав керівництво НАТО підсилити свій військовий потенціал у зв'язку з агресивною політикою Росії та порекомендував Альянсу подолати свої недоліки в частині реагування на нетрадиційні методи ведення війни, що застосовуються РФ.
Відповідні висновки містяться в доповіді комітету, присвяченому значенню нинішньої політики РФ для британської оборони та безпеки, оприлюдненому на сайті британського парламенту.
В документі, зокрема, зазначається, що сьогодні РФ активно застосовує методи як традиційної, так і "гібридної" війни (multi-dimensional warfare). Згідно з висновками комітету, російські кібератаки по всій Європі та територіальні захоплення в Грузії і Україні не можуть розглядатися як окремі інциденти, і свідчать про амбітну політику Кремля, який має намір забезпечити таким чином внутрішню стабільність, відновити принаймні частину радянської імперії та посилити глобальний вплив Москви.
Британські парламентарії вказують на те, що НАТО залишається наріжним каменем британської та західної оборони. Міць Альянсу, при цьому, у вирішальній мірі залежить від потенціалу та участі в ньому США. Тим не менш, аби стримувати російський авантюризм, всі країни-учасниці повинні вносити свій внесок для гідного опору військовим та гібридним акціям РФ.
Вказується також, що Великобританія і НАТО все ще не виробили ефективної стратегії протидії російській пропаганді та дезінформації, проте кроки в цьому напрямку здійснюються.
В той же час, в доповіді наголошується, що оскільки РФ все ще залишається глобальною силою, у Заходу залишаються можливості для співпраці з нею, у тих ситуаціях, коли це можливо.
Раніше генсек НАТО Йенс Столтенберг анонсував посилення військової присутності Альянсу в Європі у зв'язку з діями РФ.
Повідомлялося, що командувач Армії США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес переконаний, щоРосія могла б захопити столицю Литви, Латвії та Естонії за період від 36 до 60 годин. За його словами, "недоліки" НАТО були виявлені під час навчань "Анаконда", які нещодавно пройшли у Східній Європі за участю 22 країн. Ходжес підкреслив, що Альянс не вистачає швидкості транспортування важкого озброєння з Західної Європи на схід. До того ж, підводить внутрішня комунікація.
Тим часом, у НАТО прийняли рішення розмістити чотири батальйони в країнах Балтії. У Альянсі визнають, що цього не достатньо, щоб зупинити напад Росії. Однак військовий блок сподівається на стримуючий ефект.
У свою чергу Росія оголосила про формування трьох нових дивізій на західних кордонах, чисельністю по 10 тисяч чоловік у кожній, а також перекинула дві мотострілецькі бригади до кордонів України, для яких повним ходом будуються нові військові бази.